F1.sk F1.sk

Fernando Alonso: Zo sestrinej motokáry až na vrchol Formuly 1
zdroj: GEPA Pictures

Fernando Alonso: Zo sestrinej motokáry až na vrchol Formuly 1

Fernando Alonso si dobre pamätá na časy, keď na motokárových okruhoch ešte len začínal. Vášeň pre motoršport v ňom naštartoval jeho otec, sám bývalý motokárový pretekár.

Rodičia preňho mnoho obetovali. Vozili ho po celom Španielsku a neskôr aj Európe. Jeho matka mu dokonca šila pretekárske kombinézy a ako jej syn rástol, postupne mu ich upravovala. A mladý Fernando zatiaľ stúpal rebríčkami vyššie.

Na svoje začiatky si zaspomínal v dokumentárnej sérii z dielne Amazonu Grand Prix Driver. "Môj otec postavil pre moju osemročnú sestru motokáru. Ja som mal tri roky. Nebola ňou príliš nadšená, tak skúsili do nej posadiť mňa. Veľmi sa mi to páčilo."

Alonso sa s ňou rýchlo zžil. "Tak som prvých päť rokov svojho života strávil v sestrinej motokáre. Môj otec ju vyrobil v rovnakých farbách, v akých jazdil Ayrton Senna a McLaren-Honda. Dominantné autá. Keď som bol dieťa, Senna bol mojím idolom."

"Aj dnes si pamätám na tie preteky, víkendové výlety s otcom, mamou, sestrou a s tou malou motokárou, ktorú pre mňa postavili. A na pretekanie v rôznych mestách nášho regiónu. Stále si na všetky tie veci pamätám, aj na to, čo som sa vtedy naučil. Nielen o motoršporte, ale aj o živote," dodal na záver krátkeho úryvku z dokumentárnej série Alonso.

Najnovšie z kategórie: Fernando Alonso

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk