F1.sk F1.sk

Filipe Albuquerque o svojom pôsobení v Red Bulle: A zrazu odo mňa pýtali peniaze...
zdroj: Twitter/Rolex24h

Filipe Albuquerque o svojom pôsobení v Red Bulle: A zrazu odo mňa pýtali peniaze...

Albuquerque sa opäť raz dostal na výslnie motoršportu. Spolu s Joãom Barbosom a Christianom Fittipaldim zvíťazil na 24-hodinovke v Daytone. Veľkým triumfom však predchádzala dlhá cesta juniorskými šampionátmi.

Portugalský pretekár sa do najvyšších končín motoršportu dostal vďaka svojim úspechom v nižších sériách, no aj vďaka veľkej podpore zo strany Red Bullu.

"Keď som bol mladý, bol som extrémne vynervovaný. Mal som osemnásť rokov a zmluvu s Red Bullom. Všetci do mňa vkladali veľké nádeje," cituje Filipa Albuquerqueho nemecký motorsport-total.com. "Všetci sa o mňa starali a preto som si myslel, že svet je super a férový."

Mladík si čoskoro uvedomil, ako veľmi sa zmýlil. "Plnil som všetky požiadavky Red Bullu, v tom čase som bol najlepším nováčikom. Vo všetkých šampionátoch som po svojej prvej sezóne dokázal zvíťaziť. Len ťažko by odo mňa mohol niekto chcieť viac. Ale v poslednej fáze, keď sa to malo otočiť smerom ku GP2 a Formule 1, mi zrazu povedali, že by som mal niečo priniesť. Mal som zohnať peniaze. Presne to je problém: vo Formule 1 stoja peniaze nad talentom."

Albuquerque sa aj napriek tomu dočkal úspešnej kariéry. Stal sa dvojnásobným víťazom 24-hodinovky v Daytone, zdvihol nad hlavu trofej z Pretekov šampiónov, či zaznamenal viacero pódiových umiestnení v konečnom poradí vytrvalostných šampionátov.

Aj napriek všetkému je Red Bullu vďačný: "Bez Red Bullu by som musel ísť študovať. Nemal by som na financovanie motoršportu. Ale aj tak - bol som mladý a mal som sen. Nespravodlivosti z tých dní sú pomerne bežné aj dnes. Trápiť sa môžem len vecami, ktoré sám dokážem ovplyvniť."

"Dostal som sa do bodu, keď už nikomu nemusím nič dokazovať. Samozrejme, že stále musím byť rýchly, inak by prišiel nejaký mladík a moje miesto by sa začalo otriasať. Ale tie intenzívne obdobia, keď som musel podávať výkony pod tlakom, mám za sebou. Teraz sa chcem zabávať. A keď sa bavím, som aj rýchly. Môžem si robiť svoju prácu a platiť účty," dodal Albuquerque.

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk