F1.sk F1.sk

Mercedes vraj začne sezónu s výhodou 50 koní
zdroj: Mercedes

Mercedes vraj začne sezónu s výhodou 50 koní

Nové motory toho budú musieť vydržať oveľa viac. V brixworthskej továrni Mercedesu sa však zníženia výkonu v snahe predĺžiť ich životnosť neboja. Spolu s Ferrari sa už vraj prehupli cez hranicu 1000 konských síl.

Talianska verzia stránky motorsport.com prichádza v tomto smere so zaujímavými informáciami. Anonymný "Pán X" z Nemecka, ako ho nazývajú, im prezradil, že pracovná skupiny Andyho Cowella je na tom mimoriadne dobre. V porovnaní s konkurenciou by mal mať Mercedes v rukáve o 50 koní viac.

Po odchode Lorenza Sassiho z Ferrari mala Scuderia vyhodiť aj jeho projekt motora pre nasledujúcu sezónu. Ten mal mať veľmi slušný výkon, no nevykazoval dostatočnú mieru spoľahlivosti. V Maranelle tak reštartovali vývoj pohonnej jednotky s kódovým označením 063.

V Mercedese však podľa spomínaného zdroja neprebieha všetko úplne hladko. Problémy sa mali objaviť na prevodovke. Nemecký tím pre sezónu 2018 má prísť s kratším rázvorom kolies a preto ju bolo treba poskladať o čosi kompaktnejšie. Počas jej testovania sa mali objaviť problémy s vibráciami.

Ak by sme aj mali "Pánovi X" veriť, do začiatku testov zostáva ešte pomerne dosť času na nápravu. O čosi lepší prehľad o pomere síl získame už 26. februára.

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk