F1.sk F1.sk

Alonso: Zvíťazím!
zdroj: McLaren Media Centre

Alonso: Zvíťazím!

Fernando Alonso je pred novou sezónou mimoriadne dobre naladený. Cíti, že bude bojovať o víťazstvá. Už vlani v Baku vyhlásil, že v roku 2018 vyhrá. Teraz je o triumfoch ešte presvedčenejší, hoci nie nutne vo Formule 1.

"V roku 2018 zvíťazím," povedal Alonso, no v rozhovore so španielskym športovým denníkom AS neupresnil, v ktorom šampionáte: "To ešte uvidíme. Neviem, či sa ku tomuto vyjadreniu niekto v budúcnosti nebude vracať, alebo či ho nevytrhnú z kontextu. Je mi to jedno. Povedal som, že vyhrám a ja vyhrám."

Renault by mal zohrať kľúčovú úlohu v zmŕtvychvstaní McLarenu. Ako veľmi mu rodák z Ovieda dôveruje? "Absolútne. Verím, že na veľmi vysokej úrovni sú teraz traja výrobcovia motorov, ktorými sú Mercedes, Ferrari a Renault. Mercedes v posledných rokoch dominuje. Ak však chcete niekomu veriť, mali by ste Renaultu. Vyhrali šesť ročníkov z posledných desiatich alebo dvanástich. Štyri s Red Bullom, dva so mnou. Renault je medzi motormi garanciou a vždy ňou bol."

Španielsky matador verí aj svojmu tímu, preto sa o priebežný stav vývoja príliš nezaujíma. "Ešte som nič nevidel. V továrni som bol v polovici decembra a ešte nič nebolo hotové. Vrátim sa tam v polovici februára a dúfam, že si skúsim sedačku a auto bude prakticky zložené. Nevidel som ani jeho farbu, hoci sa hovorí o oranžovej, akú som mal na Indy. To by bolo perfektné..."

V McLarene sa už teraz hovorí o pódiách, dočká sa Alonso konečne auta, ktoré ho podrží? "Áno, myslím si, že áno. Budeme oveľa konkurencieschopnejší. O koľko, to netuším. Minulý rok sa napríklad zdalo, že Red Bull bude veľmi silný, veď sa menili pravidlá. Verstappen však zažil mnoho vypadnutí, v prostrednej časti ročníka odjazdil menej kôl ako my a pre tím s takými vysokými očakávaniami, aké má Red Bull, to bola katastrofa."

"Ale vždy sa vás ľudia spytujú, či budete mať dobré auto. A ak máte nakoniec zlý štart do sezóny, tak ste poriadne sklamaní. Nemôžeme teda nič očakávať, len to, že naše očakávania budú v porovnaní s tými z posledných troch rokov jednoznačne vyššie. Atmosféra v tíme je oveľa pozitívnejšia, každý sa snaží robiť aj niečo navyše. Chceme byť konkurencieschopnejší a myslím si, že aj budeme," dodal majster sveta z rokov 2005 a 2006.

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk