F1.sk F1.sk

Daniel Ricciardo si pýta silného kolegu: Chcel by som byť vedľa Lewisa
zdroj: Red Bull Content Pool

Daniel Ricciardo si pýta silného kolegu: Chcel by som byť vedľa Lewisa

Daniela Ricciarda čaká dôležitý moment jeho kariéry. Rozhoduje sa totiž, do ktorého tímu povedú jeho ďalšie kroky. Rok 2019 je mimoriadne otvorený a viaceré sedačky najväčších tímov ešte nenašli svojich majiteľov.

Austrálsky pretekár je v silnej vyjednávacej pozícii, no nebude so svojím rozhodnutím zbytočne otáľať. "Nechcem sa tváriť ako nejaký veľký šéf, ktorý má v rukách všetky karty a každý čaká na jeho ťah," povedal Ricciardo v rozhovore s Chrisom Medlandom pre magazín RACER. "Po konci sezóny som sa s Red Bullom trochu o celej veci bavil a ultimátum som zatiaľ nedostal - nepostavili predo mňa hotovú zmluvu s tým, že ju mám hneď podpísať alebo sa pobrať ďalej. Sú voči mne veľmi ohľaduplní a dávajú mi dostatok času. Chápu, že potrebujem vedieť, ako na tom budeme v testoch a po jedných či dvoch pretekoch."

Max Verstappen už novú zmluvu podpísal a práve tento fakt mal podľa Ricciarda vyvolať množstvo otázok, ktorými novinári zasiahli Austrálčana. "Jediným dôvodom, prečo sa ma toľko spytovali, je Maxova zmluva. Myslím si, že ak by Max novú zmluvu nevyjednal, nedostal by som ich toľko. Ale spraviť tak celý rok dopredu by bolo priskoro, nechávať to na ďalší október zase neskoro. Keď príde marec alebo apríl a budeme mať pár pretekov za sebou, tak sa začnete dozvedať viac."

Všetko bude závisieť od toho, či Red Bull dobre vyštartuje do novej sezóny. Ak by sa tak nestalo, nové pôsobisko by si vyberal na základe schopností tímu a nie podľa toho, kde z neho spravia tímovú jednotku. Verí, že naplno preukázať svoje kvality sa dá len vedľa silného tímového kolegu.

"Nikdy som nemal so svojím kolegom nejaký problém. Ľudia ma možno nazvú klamárom, ale chcem rýchleho kolegu. Mám na to dva dôvody," vysvetľuje Ricciardo. "Vždy tak dostanete zo seba viac a budete lepšie vedieť, ako na tom naozaj ste. Do tohto športu som prišiel víťaziť, ale víťaziť tým, že porazím toho najlepšieho, nie, že budem mať šťastie."

"Ak získam titul, chcem vedieť, že som bol v tom roku skutočne najlepší. Aby ste boli najlepší, musíte proti najlepším bojovať. Vedľa seba mám určite jedného takého, no jedného dňa by som sa rád ocitol aj vedľa Lewisa. To by bola zábava," usmieva sa rodák z Perthu.

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk