F1.sk F1.sk

Vettel: Olympionikom želám, nech majú v Kórei viac fanúšikov, ako sme mali my
zdroj: Baku City Circuit

Vettel: Olympionikom želám, nech majú v Kórei viac fanúšikov, ako sme mali my

Na zlatú medailu v zjazdovom lyžovaní stačí 100 sekúnd, na víťazstvo v pretekoch Formuly 1 viac ako hodina. Oba športy sú však mimoriadne rýchle. Sebastian Vettel odvahu a techniku lyžiarov obdivuje.

Jednou z nádejí nemeckého zjazdového lyžovania na zisk medaily je aj Chris­ti­an Dre­ßen, o ktorom sa Sebastian Vettel bavil s nemeckým Bildom.

"Po osobnostnej stránke je to ukážkový človek, pracuje extrémne puntičkársky a cieľavedomo, no aj napriek úspechom sa drží pri zemi," pochválil svojho krajan Sebastian Vettel. Dvojica sa spolu stretla v Kitzbüheli, kde sa dlho rozprávala. "Je to skvelý chlapík. Čo na srdci, to na jazyku a môžete o ňom na sto percent povedať, že má pre svoj šport vášeň."

"Sledujem množstvo zimných športov a udivujú ma ich výkony, aj to, aký majú zjazdári a pretekári v technických disciplínach žalúdok. Predovšetkým sa však zaujímam o ich tréning, prípravu pred a po pretekoch," skonštatoval pilot Scuderie, ktorý vidí mnoho spojitostí medzi prácou pilota F1 a zjazdového lyžiara. "Veľa trénujete, poznáte trate - hoci v zjazde sú vždy trochu iné. Podmienky sa neustále menia a celý čas hľadáte ideálnu stopu. Ale majstrom sveta v zjazdovom lyžovaní by som sa nikdy nestal. Je neskutočné, čo títo chlapci dokážu!"

Sebastian Vettel už v Južnej Kórei pretekal, vyhral tri zo štyroch veľkých cien. Čo majú olympionici čakať? "Trať bola poriadne ďaleko od zjazdoviek a chodilo na ňu len málo divákov. Myslím si, že to je dôvod, prečo tam už nechodíme ani my. Rozhodne olympionikom želám, aby mali viac fanúšikov ako sme mali my."

Najnovšie z kategórie: Sebastian Vettel

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk