F1.sk F1.sk

Mercedes sa možného odchodu svojich inžinierov nebojí
zdroj: Mercedes-AMG Petronas Motorsport

Mercedes sa možného odchodu svojich inžinierov nebojí

Mercedes zažíva zlaté roky. Zastaviť ich dominanciu by mohol veľký nábor inžinierov zo strany konkurencie. Toto Wolff sa ani takého scenára nebojí. Štruktúra tímu je podľa neho dostatočne stabilná, aby ňou odchod jednotlivcov neotriasol.

Poslednou veľkou rybou, ktorá odišla z Mercedesu, je Paddy Lowe. Nemcov to vo víťaznom ťažení nezastavilo a opäť do svojich vitrín umiestnili oba víťazné poháre.

"Tím Formuly 1 nie je statická, ale dynamická štruktúra. Neustále sa tu mení prostredie a čelíte rôznym výzvam," povedal pre Autosport Toto Wolff. "Nemôžete zmraziť úspešnú organizáciu. Potrebujete nájsť ďalšiu generáciu lídrov a prispôsobiť sa novým výzvam. Potom zbadáte, ako sa organizácia vyvíja a mladší inžinieri či mechanici sa začínajú šplhať vyššie."

"Tím nestojí na jednotlivcovi," zdôrazňuje šéf Mercedesu. "Nestál na Paddym [Lowovi], nestojí na Jamesovi [Allisonovi], ani na Andym [Cowellovi], ani na mne. Na nikom. Máme silnú skupinu osobností, ktorá robí neuveriteľnú prácu. Tá by si zaslúžila byť zvonku viditeľnejšia. Môžeme teda povedať, že keď odíde osoba z čela tímu, organizáciu to nezmení, lebo jej základ je pevný."

Wolff považuje za dôležité vychovávať mladú generáciu, ktorá tím povedie k ešte väčším úspechom.

"Ak by súčasná generácia inžinierov odišla, tím musí zostať silný, no trochu iným spôsobom. Jamesa, Andyho, Marka Ellisa či Alda Costu nenahradíte," myslí si Wolff. "Sú to výnimočné osobnosti. Nová generácia však príde s novými schopnosťami, vlastnými pohľadmi a bude schopná vybudovať ešte kvalitnejší tím. Až jedného dňa odídem, chcem vedieť, že tím bude aj bezo mňa lepší."

Najnovšie z kategórie: Toto Wolff

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk