F1.sk F1.sk

Video: Ako Alonso testoval novú Toyotu TS050-Hybrid
zdroj: Toyota WEC Team

Video: Ako Alonso testoval novú Toyotu TS050-Hybrid

Ako sme vás už informovali, Fernando Alonso si vyskúšal nový prototyp Toyoty, s ktorým bude súťažiť v šampionáte WEC a s ktorým absolvuje aj 24-hodinovku v Le Mans. Japonská automobilka už auto označené ako TS050-Hybrid aj oficiálne predstavila a španielsky pretekár si ho podľa vlastných slov nevie vynachváliť.

"Auto je jednoducho úžasné, tento stroj je niečo mimoriadne výnimočné," povedal Alonso. "Pohon všetkých štyroch kolies sa spolu s podporou hybridného systému stará o to, že auto akceleruje ako raketa. Vyjdete zo zákrut a cítite, ako vás to zatlačí do sedadla a vaše oči sú poriadne roztvorené. Každý pretekár by to mal aspoň raz zažiť."

"Môcť súťažiť na najlepších podujatiach, na najlepších okruhoch sveta ako Le Mans, s jedným z najlepších tímov sveta ako Toyota, tak to je privilégium a splnený sen," hovoril ďalej majster sveta Formuly 1 z rokov 2005 a 2006.

Pretekár McLarenu si je dobre vedomý toho, že v najbližšom období dostane poriadne zabrať. Čaká ho predsezónna príprava F1 a celkovo 21 veľkých cien, no a okrem toho vytrvalostný šampionát WEC, z ktorého pravdepodobne vynechá len japonské kolo - to sa totiž bije s VC USA. Už sa však uvažuje o jeho presunutí tak, aby to Alonso zvládol.

"Už sa neviem dočkať júna (vtedy je Le Mans, pozn. red.), ale viem, že pred takýmto veľkým podujatím budem potrebovať ďalšie testy. Na tie preteky sa totiž potrebujete pripraviť a musíte ich rešpektovať. Pokúsim sa o to," dodal Fernando Alonso, ktorý už v tomto roku absolvoval 24-hodinovku v Daytone, kde zbieral cenné skúsenosti týkajúce sa podobného motoristického podujatia.

Najnovšie z kategórie: Foto & Video

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk