F1.sk F1.sk

Fanúšikov čaká chuťovka: Seriál Grand Prix Driver ponúkne nevídané pohľady do zákulisia McLarenu
zdroj: McLaren Media Centre

Fanúšikov čaká chuťovka: Seriál Grand Prix Driver ponúkne nevídané pohľady do zákulisia McLarenu

Fanúšikovia Formuly 1 sa môžu tešiť na ďalšiu chuťovku. Amazon pripravil nový dokument z prostredia McLarenu, ktorý prezradí napríklad aj to, že ľudia v tíme sa po slabom predstavení v minuloročných predsezónnych testoch reálne obávali odchodu Fernanda Alonsa. Hrozilo, že tím "skolabuje".

Séria s názvom "Grand Prix Driver", ktorej príbeh vyrozpráva Michael Douglas a ktorú režíroval Manish Pandey, bude na Amazon Prime k dispozícii od 9. februára. Spomínaný Pandey by mal byť zárukou úspechu, veď za svoje zapojenie vo filme Senna získal ocenenie BAFTA.

Celkovo budú k dispozícii štyri epizódy, ktoré nám ukážu minuloročné predsezónne obdobie a opätovné objavenie problémov s motorom Honda. Uvidíme dokonca aj náhľad na stretnutie pretekárskeho riaditeľa Érica Boulliera s operačným šéfom tímu Jonathanom Nealom, ktorí po testoch diskutovali o tom, kam z konopí.

"Veď nám teraz povie: 'Viete čo chlapi? Ciao bello'," hovoril Boullier na margo Fernanda Alonsa. "Neostane tu. Som si stopercentne istý tým, že tu neostane."

Neskôr Boullier prezradil aj to, že 'po týchto testoch je Fernando dosť nas**tý. Celkom jasne povedal, že 'možno zvážim svoju pretekársku pozíciu, pretože ďalší takýto rok nezvládnem'. Ja sa v tejto chvíli obávam hlavne toho, aby neskolaboval celý tím. Vybudovanie stajne F1 chce roky, ale zabiť ju môžete za šesť mesiacov."

Súčasťou série je aj vystúpenie Jonathana Neala, ktorý tímu prezentoval výsledky prvých testov a povedal, že výkon Hondy bol "šok". "Toto je už cez čiaru. Sme hotoví," povedal Neale, ktorého tímu sa dôvera v sľuby Hondy nevyplatila. "Potrebujeme nájsť novú cestu a nový plán."

"Grand Prix Driver" ponúkne aj pohľad do zákulisia továrne vo Wokingu. Poukáže na problémy s omeškaním a nedodržaním vývojového plánu v okamihu, keď sa objavili problémy s umiestnením motora Honda do auta MCL32. Nuž a fanúšikovia sa môžu tešiť aj na zaujímavé rádiové komunikácie z barcelonských testov, keď už Alonso strácal trpezlivosť.

"Je príliš nebezpečné jazdiť takto. Hrôzostrašný balans zadnej časti, jazdné vlastnosti sú veľmi zlé. Takto nemôžeme testovať," povedal Alonso už po prvom kole, aby neskôr dodal: "Toto je skutočne **** motor, **** pohonná jednotka..."

Pandey priznal, že natočenie takéhoto dokumentu bolo pre neho veľkou cťou. Veľmi ho potešilo, že McLaren to umožnil napriek veľmi ťažkému obdobiu.

"Nie je žiadnym tajomstvom, že to bola najťažšia sezóna v histórii McLarenu a pre nich by bolo ľahké zavrieť nám dvere," skonštatoval Pandey, podľa ktorého McLaren ľuďom takto umožní pochopiť komplexnosť modernej Formuly 1: "A súčasne umožní uvedomiť si, že všetkých súťažiacich čakajú pády, ale len veľkí šampióni sa opäť postavia, zabojujú a zvíťazia. A McLaren i Honda sú veľkí šampióni..."

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk