F1.sk F1.sk

David Schumacher začal dobre: Šesť pódií v siedmich pretekoch
zdroj: Twitter

David Schumacher začal dobre: Šesť pódií v siedmich pretekoch

V rodine Schumacherovcov majú ďalšiu pretekársku nádej. Už sme vás informovali o tom, že Ralfov syn a Michaelov synovec David, začína svoje pôsobenie vo Formule 4, konkrétne v arabskej verzii.

Absolvoval prvých sedem podujatí, raz zvíťazil a až šesťkrát sa dostal na pódium, pričom stopercentný zápis mu pokazila len kolízia s Charlesom Weertsom, ktorá sa zrodila v posledných dubajských pretekoch.

"Prvé dva pretekárske víkendy v monoposte F4 ma mimoriadne bavili," povedal David Schumacher pre Auto Bild Motorsport. "Prvé víťazstvo v pretekárskom aute som úprimne povedané nečakal tak skoro, ale je to veľmi dobrý pocit. Už sa neviem dočkať toho, ako o pár dní opäť naskočím do auta a budem sa pretekať."

Spokojnosť netajil ani Ralf Schumacher, ktorý pôsobil vo Formule 1 v rokoch 1997 až 2007 a dovedna vyhral šesť veľkých cien. "Na to, čo David ukázal v posledných pretekoch, som hrdý," skonštatoval. "Odvádza fakt super robotu! Avšak v Európe bude silnejšia konkurencia a David sa ešte bude musieť osvedčiť."

V arabskej Formule 4 štartovalo len desať áut, no konkurencia nebola najslabšia. Spomínaný Charles Weerts jazdí v F4 už od roku 2016 a na štart sa postavil aj brazílsky talent Caio Collet, ktorého manažuje Nicolas Todt. Nechýbal ani európsky motokárový šampión Leon Köhler.

Davida Schumachera bude v tomto roku čakať aj nemecká ADAC Formel 4, ktorá sa rozbehne 14. apríla. "Ďakujem Gerhardovi Ungarovi a celému tímu, vďaka ktorých skúsenostiam sa toho viem v pretekárskych podmienkach naučiť veľmi veľa," pokračoval David Schumacher. "To, že môžem s otcom a tímom byť tu v Abú Zabí a v Dubaji, je skvelá príprava na blížiacu sa sezónu v Európe."

Najnovšie z kategórie: David Schumacher

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk