F1.sk F1.sk

Vasseur chápe, že Liberty musela preinvestovať veľa peňazí a tímom tak klesli príjmy
zdroj: TASR/AP

Vasseur chápe, že Liberty musela preinvestovať veľa peňazí a tímom tak klesli príjmy

Predstavitelia spoločnosti Liberty Media si už zlízli kritiku za to, že stajniam ostalo menej peňazí, ako to bolo za éry Bernieho Ecclestona. Veľa totiž investovali do marketingu a napríklad aj do obsadenia rôznych dôležitých oddelení, ktoré doposiaľ ani neexistovali.

Len šou pred štartom VC USA vraj vyšla na viac ako desať miliónov a lacné nebolo ani podujatie F1 Live v Londýne. Tieto peniaze teda zmizli z celkového balíka, ktorý sa v konečnom dôsledku delí medzi majiteľov športu a tímy. Ale nemožno to vnímať len z tohto pohľadu.

"Keď do niečoho investujete, tak v zásade zabíjate časť vašich krátkodobých ziskov," vysvetlil šéf Sauberu Frédéric Vasseur. "A ak je toto príčina toho všetkého, tak je to z môjho pohľadu v poriadku."

"Myslím si, že veci sa uberajú správnym smerom. Azda sme o niečo bližšie k fanúšikom a táto časť nášho biznisu sa uberá správnym smerom," skonštatoval Francúz pre Motorsport.com.

Okrem toho sa hovorí aj o nových motorových pravidlách, ktoré budú platiť od roku 2021. "Motorové pravidlá budú hlavne záležitosťou výrobcov motorov," hovoril ďalej Vasseur. "Mne ako zákazníkovi ide len o to, aby sme náklady za motory udržali na rozumnej úrovni a možno aby sme zmenšili rozdiely medzi výrobcami motorov."

Najnovšie z kategórie: Frédéric Vasseur

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk