F1.sk F1.sk

Wolff: Prepojenie Ferrari a Sauberu pre nás môže byť hrozbou
zdroj: Twitter/Sauber

Wolff: Prepojenie Ferrari a Sauberu pre nás môže byť hrozbou

Ferrari nadviazalo pred dvoma rokmi spoluprácu s tímom Haas, z ktorého možno chcelo spraviť akési béčko, ale celkom to nevyšlo; Američania si naďalej udržiavajú určitú samostatnosť a jazdcov napríklad nasadzujú podľa vlastného výberu.

Kompetentní z najvyšších poschodí Scuderie následne špekulovali, kde by mohli svojich mladíkov umiestňovať a dohodli sa so Sauberom. Švajčiarskej stajni dodali titulného partnera Alfu Romeo, aktuálne motory a umiestnili do nej svoj talent menom Charles Leclerc.

Túto situáciu pozorne monitorujú aj zástupcovia konkurenčného Mercedesu. "Sergio Marchionne a Maurizio Arrivabene sú inteligentní páni," povedal športový šéf Mercedesu Toto Wolff pre fínsky denník Turun Sanomat.

"Už spolupráca s Haasom ponúka Ferrari technické výhody, ale to, čo sa deje so Sauberom, je ešte vizionárskejšie. Takáto aliancia pre nás môže byť hrozbou, takže musíme pouvažovať o niečom podobnom."

"Nie je ľahké spraviť to v prípade, ak nechcete zasiahnuť do funkčnosti svojho vlastného tímu, ale oči i uši potrebujeme mať otvorené," pokračoval Wolff. "Vždy nám totiž ide o to, aby sme odhalili rôzne inteligentné plány."

Najnovšie z kategórie: Toto Wolff

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk