F1.sk F1.sk

Force India oznámi pri predstavení auta aj nový názov
zdroj: Sahara Force India

Force India oznámi pri predstavení auta aj nový názov

Force India už azda rok uvažuje o zmene názvu. Vidžaj Malja chcel do športu priniesť indickú vlajku a veril, že obrovskú krajinu nabudí natoľko, aby v nej našiel zaujímavých a silných sponzorov. Roky však zbehli ako voda a nepodarilo sa to. Práve naopak. Dnes má spolu so svojimi pobočníkmi pocit, že označenie "India" je pre sponzorov odpudzujúce.

Následne sa špekulovalo o tom, že stajňa by sa mohla volať Force 1, ale skratka tohto označenia (F1) by jednoducho neprešla. Napokon bol tento návrh zamietnutý pod koberec; majitelia športu zo spoločnosti Liberty Media s ním nemohli súhlasiť. Lídri stajne tak uvažovali nad ďalšími alternatívami a už aj k niečomu prispeli.

Športový riaditeľ tímu Otmar Szafnauer v aktuálnom rozhovore pre Auto Motor und Sport potvrdil, že k zmene názvu príde ešte v tomto roku. "Vždy sme hovorili, že zmeníme náš názov," potvrdil Szafnauer. "Toho sa držíme. Meno sa zmení a plán je taký, že ho oznámime pri predstavení nového auta. Do toho okamihu nám to ešte musí odsúhlasiť Komisia F1."

Predstavenie nového monopostu VJM11 je podľa Auto Motor und Sportu naplánované na 25. február. Stane sa tak v Barcelone deň pred začiatkom zimných testov. "Nechajte sa prekvapiť!" zareagoval Otmar Szafnauer na otázku, aký bude nový názov.

Najnovšie z kategórie: Force India

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk