F1.sk F1.sk

Lowe vysvetľuje neangažovanie Kubicu, aj tak však bude nápomocný
zdroj: Williams F1 Team

Lowe vysvetľuje neangažovanie Kubicu, aj tak však bude nápomocný

Robert Kubica prehral svoj boj o miesto vo Williamse, ale netreba to vraj brať tragicky: Sergej Sirotkin bol o niečo lepší a ak sa Poliak dokáže zlepšiť, tak v budúcom roku ešte kokpit pokojne môže dostať. To všetko sa ukáže. Kubica sa zranil ešte v roku 2011 a od toho okamihu sa postupne zlepšoval. Jeho ruka však naďalej nie je v ideálnej forme a nemá to jednoduché.

"Robert je na púti nájsť svoju cestu späť do Formuly 1," povedal technický šéf Williamsu Paddy Lowe pre Motorsport.com pripomínajúc jeho ťažkú nehodu. "Patrí mu všetko uznanie. Chcelo to neskutočné odhodlanie, množstvo odvahy i oddanosti. Je na tejto púti a vďaka pozícii nášho vývojového jazdca bude táto púť naďalej pokračovať."

Lowe vzápätí priznal, že to všetko nie je jednoduché. Na scéne je "omnoho viac veľmi, veľmi talentovaných jazdcov, ako je dostupných miest. Robert by to inak ani nechcel. Právo na pretekárske miesto si musí zaslúžiť - nech už budú v roku 2019 k dispozícii akékoľvek sedačky."

Novinári priniesli informácie o tom, že Kubica bol od Sirotkina pomalší hlavne pri krátkych jazdách, ale nestačil na neho ani pri dlhých. V čom sa potrebuje zlepšiť? "O tomto nebudem hovoriť," odvetil Paddy Lowe. "V tomto výberovom procese sme odviedli veľa práce s mnohými jazdcami. Sergeja sme angažovali na základe jeho výkonnosti v porovnaní s mnohými jazdcami, nie len s Robertom. Bol jasný favorit."

Kubica teraz dostane k dispozícii viacero testov a rovnako aj piatkových tréningov. Okrem toho bude často na simulátore. "Hlavná vec je tá, že Robert bude výrazným prínosom pre náš technický tím. Nebude to len chlapík, ktorý tu sedí a čaká na lavičke náhradníkov. Dáme mu čas v aute a často bude na simulátore. Ide o to, aby nám pomohol s vývojom auta a plne podporil pretekárskych jazdcov v ich pretekárskom programe."

A okrem toho je tu aj viera, že ak by sa niektorému z oficiálnych pilotov niečo stalo, Kubica by ho bol schopný plne nahradiť. "Bol by v pohode, o tom sme presvedčení. Ak by sme si nemysleli, že má na to, aby súťažil, tak by nebol našim rezervným jazdcom," odkázal Paddy Lowe. "A nejde len o to, že by na to mal, ale podľa nás by dokázal podávať dobré a konkurencieschopné výkony."

Najnovšie z kategórie: Williams

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk