F1.sk F1.sk

Force India vyrobila v minulom roku toľko súčiastok, ako za dva roky predtým dohromady
zdroj: Force India

Force India vyrobila v minulom roku toľko súčiastok, ako za dva roky predtým dohromady

Force India obsadila v posledných dvoch sezónach vždy konečné štvrté miesto. Ide o malý tím s rozpočtom na úrovni sto miliónov eur, ktorý však predvádza viac, ako to, na čo by reálne mal mať.

Technický šéf tohto zoskupenia prezradil, že v minulom ročníku prichádzali vylepšenia v zásade na všetkých pretekoch. "Prakticky áno," skonštatoval Andy Green v rozhovore pre Auto Motor und Sport. "Len v posledných dvoch pretekoch sme už ďalší vývoj zastavili, posledný balík prišiel v Mexiku."

"V Brazílii sme už nemali nič nové, takže auto ostalo v posledných dvoch podujatiach rovnaké. Pre tím, ako je ten náš, bolo veľkým výkonom priniesť nové súčiastky na každé preteky," pokračoval Angličan.

Green situáciu porovnal aj s predchádzajúcimi rokmi: "Ešte nikdy predtým sme nevyrobili tak veľa nových súčiastok. Také množstvo noviniek, ktoré sme autu pridali, sme nemali ešte nikdy. V priebehu minulého roku sme mali azda viac 'updatov' ako v priebehu predchádzajúcich dvoch sezón dohromady."

Na to, aby tím zvládol niečo takéto, potrebuje v zákulisí fungovať dokonale. "Na oddelení dizajnu ostal počet spolupracovníkov rovnaký, v oddelení aerodynamiky pribudli možno jeden alebo dvaja ľudia. V porovnaní s minulosťou to teda bolo celkom podobné, no jednoducho sme tvrdšie pracovali. A preinvestovali sme viac peňazí ako v rokoch predtým," dodal Andy Green.

Najnovšie z kategórie: Force India

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk