F1.sk F1.sk

Force India sa pripravuje na boj s McLarenom a Renaultom
zdroj: Force India F1 Media Site

Force India sa pripravuje na boj s McLarenom a Renaultom

Force India obsadila dvakrát po sebe konečné štvrté miesto, ale jej predstavitelia si dobre uvedomujú, že teraz to už asi nebude také jednoduché. Do hry by sa mali vrátiť aj silní konkurenti ako McLaren či Renault, ktorí majú omnoho viac peňazí.

Obe tieto stajne dlhšie dosť výrazne zaostávali, ale ku koncu minulého ročníka sa zdalo, že Renault je už rýchlostne na úrovni Force Indie. "Obaja sú značnou hrozbou a musíme to brať vážne," povedal šéf tímu Bob Fernley, ktorého slová cituje Motorsport.com. "Musíme odviesť dosť veľké množstvo práce, aby sme to zvládli."

Brit vzápätí vyjadril presvedčenie, že medzi týmito autami budú minimálne rozdiely: "Tri tímy sa tak zapoja do obrovskej bitky."

Force India má jeden z najmenších rozpočtov na štartovom rošte, pričom podľa spomínaného zdroja ide o 90 miliónov libier (v prepočte 102 miliónov eur, pozn. red.). Renault by mal ročne míňať okolo 150 miliónov (170 miliónov eur, pozn. red.) a McLaren 185 miliónov libier (210 miliónov eur, pozn. red.).

"Vždy bude ťažké bojovať proti väčším rozpočtom, ale zvládli sme to dva roky po sebe a nevidím dôvod, prečo by sme to nemali zvládnuť aj v treťom," hovoril ďalej Fernley, podľa ktorého "naďalej bude existovať strata na tri najlepšie tímy, ale o štvrté miesto si to rozdajú ďalšie tri stajne."

Ak by to bolo skutočne takto, tak Williams, Toro Rosso, Haas a Sauber by sa museli uspokojiť s bojom o siedmu až desiatu priečku. A to sa viacerým z nich asi pozdávať nebude...

Najnovšie z kategórie: Force India

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk