F1.sk F1.sk

Tímy sa dohodli na úpravách áut, ktoré potešia sponzorov
zdroj: Autosport

Tímy sa dohodli na úpravách áut, ktoré potešia sponzorov

Štvrtkové zasadnutia Strategickej skupiny F1 a Komisie F1 priniesli aj zmeny týkajúce sa budúceho výzoru áut. Príde k nim od roku 2019 a ich hlavným cieľom je zabezpečenie lepších priestorov pre umiestnenie sponzorských log.

Autosport píše, že s týmto návrhom prišlo spoločne päť tímov, pričom dva nápady boli aj schválené. Tým prvým je skutočnosť, že deflektory budú po novom umiestnené o niečo nižšie, aby bol zabezpečený lepší výhľad na šasi v oblasti nôh jazdca. Toto miesto je z pohľadu sponzorov považované za veľmi atraktívnu zónu.

Okrem toho bude po novom nariadený aj plochý priestor na vrchnej lište zadného krídla, v ktorom nebudú môcť byť žiadne štrbiny či mriežky. Tento krok by mal sponzorov takisto potešiť.

Hovoriť sa malo aj o zjednodušení predných krídel, ktoré by mali mať menej elementov. Tento návrh by pomohol aj niečo ušetriť, ale neprešiel: niektoré stajne sa bránili tým, že by to malo príliš silný aerodynamický dopad.

Nuž a napokon sa diskutovalo aj o žraločej plutve, ktorú v roku 2018 na autách mať nebudeme. Uvažovalo sa o jej návrate, ale tento návrh spojený s rokom 2019 zatiaľ neprešiel.

Najnovšie z kategórie: Pravidlá

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk