F1.sk F1.sk

Bourdais si uvedomuje, že svojim zlyhaním Američanom nepomohol
zdroj:

Bourdais si uvedomuje, že svojim zlyhaním Američanom nepomohol

Šéf tímu Haas Günther Steiner sa pred niekoľkými dňami postaral o rozruch. V jednom z rozhovorov totiž povedal, že podľa jeho názoru momentálne neexistuje žiadny americký pilot, ktorý by bol pripravený na Formulu 1.

V USA sa tieto slová nestretli s pochopením a vyvolali viacero reakcií. Teraz k tomu niečo povedal aj Sébastien Bourdais, ktorý sa za veľkou mlákou výrazne presadil, no v F1 neuspel.

"Je to tak, že o nás vôbec neuvažujú," povedal Bourdais pre oficiálnu stránku IndyCar. "Žijú vo svojej malej bubline na svojom vlastnom ostrove. Buď hráte ich hru a berú vás vážne, alebo vás vôbec neberú."

"Absolútne chápem, že americkí jazdci to berú osobne, pretože to nie je fér, ale odkedy je Formula 1 fér? Nikdy nebola fér," skonštatoval Francúz.

Tridsaťosemročný rodák z Le Mans patrí medzi tých, ktorí na pôde USA dokázali zaujať a "efjednotka" po nich začala poškuľovať. "Ale na to, aby som dostal príležitosť, som potreboval tri tituly v USA (v Champcar vyhral v rokoch 2004, 2005, 2006 a 2007, pozn. red.) a rovnako aj titul v F3000 (v roku 2002, pozn. red.)."

"Nuž napokon som Američanom vôbec nepomohol, pretože som zlyhal," uznal Sébastien Bourdais, ktorý počas 27 vystúpení so Scuderiou Toro Rosso získal len šesť bodov. V roku 2008 podľahol kolegovi Sebastianovi Vettelovi 4:35.

"Nemôžeme poprieť, že je to kráľovská trieda monopostov. Nikoho nemôžeme viniť za to, že chce dostať šancu a chce to skúsiť. Problém je však v tom, že len to, že to chcete, neznamená, že dostanete príležitosť," dodal Sébastien Bourdais.

Najnovšie z kategórie: Sébastien Bourdais

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk