F1.sk F1.sk

Wolff sa bráni obvineniam z neférovej politiky Mercedesu
zdroj: Mercedes-AMG Petronas Motorsport

Wolff sa bráni obvineniam z neférovej politiky Mercedesu

Keď sa šéf Renaultu Cyril Abiteboul bránil obvineniam z toho, že najal Marcina Budkowskeho z FIA, spomenul aj inú zaujímavú skutočnosť: Mercedes má zmluvy so svojimi zamestnancami postavené tak, že z tohto tímu nie je možné v zásade nikoho angažovať.

Podľa Francúza je nútenie svojich ľudí k dlhej nútenej dovolenke "neférové", pretože v niektorých prípadoch musia odpočívať aj pár rokov. Športový šéf Mercedesu Toto Wolff to však pochopiteľne vníma inak.

"Je to jednoducho otázka toho, aby sme dôležité súčasti organizácie udržali pokope a zabezpečili tak stabilitu," povedal Wolff pre Motorsport.com. "V prípade, na ktorý myslel, išlo o zamestnanca, ktorý s nami práve podpísal nový kontrakt. Renault ho chcel. V tomto prípade to však nebolo možné, lebo nám chýbala adekvátna náhrada."

Mercedes však napriek svojim postupom prišiel o jedného silného hráča. Tím opustil Paddy Lowe, na ktorého miesto však prišlo rovnako zvučné meno: James Allison.

"Za úspech je zodpovedná šírka tímu," zdôraznil Toto Wolff. "Dĺžka pôsobenia zamestnancov má na úspech veľký vplyv. Tím, ktorý sme vyskladali, odviedol dobrú prácu. Paddy má obrovské kvality, ale najatie Jamesa Allisona bolo v tomto prípade najlepším rozhodnutím, aké sme mohli spraviť."

"Úspech tímu Formuly 1 nie je úspechom jednotlivca - nie je to úspech mňa ani Nikiho (Laudu, pozn. red.). A ani Rossa (Brawna, pozn. red.) alebo Norberta (Hauga, pozn. red.). Ide tu o skupinu ľudí, ktorí spolupracujú. My im len musíme vytvoriť rámcové podmienky pre to, aby mohli uspieť," odkázal Wolff.

Najnovšie z kategórie: Toto Wolff

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk