F1.sk F1.sk

Rotenberg: Sirotkin vo Williamse nie je vďaka peniazom
zdroj: Williams F1 Team

Rotenberg: Sirotkin vo Williamse nie je vďaka peniazom

Fanúšikovia sú v zásade unisono presvedčení o tom, že Sergej Sirotkin sa do Williamsu dostal vďaka svojim štedrým sponzorom. Avšak podľa šéfa SMP Racingu Borisa Rotenberga to takto vôbec nie je.

"Pochopiteľne, že peniaze zohrávajú dôležitú rolu," cituje Rotenbergove slová s odvolaním sa na agentúru TASS stránka Speedweek.com. "Sirotkin sa však do Williamsu nedostal vďaka peniazom, ale vďaka svojim športovým kvalitám. Preto ho podľa mňa Williams vzal. Čo sa týka nás: My radšej investujeme do technológií."

Celkovo má však Rus z pokroku svojho zverenca obrovskú radosť: "Je skvelé, že Sergej bol vybraný za jazdca Williamsu a je to aj dobrý príklad toho, že jazdci z nášho dorasteneckého programu sa môžu prepracovať k úspechu. V Rusku máme viac ako 1 500 motokárových talentov, ktoré teraz vedia, že sa môžu dostať až do Formuly 1."

"Veľmi dôležité je aj to, že sme uzatvorili zmluvu práve s Williamsom. Tento tím totiž výrazne prispel k vývoju pretekárskeho športu ako takého a má aj na to, aby dokázal bojovať na jednej úrovni s top tímami ako McLaren a Ferrari," dodal Boris Rotenberg.

Najnovšie z kategórie: Williams

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk