F1.sk F1.sk

Stirling Moss sa sťahuje z verejného života
zdroj: Mercedes

Stirling Moss sa sťahuje z verejného života

Sir Stirling Moss, ktorý je mnohými odborníkmi považovaný za najlepšíeho pretekára histórie Formuly 1 bez majstrovského titulu, sa sťahuje z verejného života. Pravdepodobne už nebude navštevovať žiadne verejné akcie a zrušil aj svoju internetovú stránku.

Na stirlingmoss.com je po novom už len kratučký odkaz od jeho syna. "Všetkým jeho mnohým kamarátom a fanúšikom po celom svete, ktorí túto internetovú stránku využívali pre pravidelné informácie, by chcel môj otec odkázať, že ju ruší," stojí v texte.

"Po vážnych infekciách zo záveru roku 2016 a následnom pomalom a namáhavom procese zotavovania, padlo rozhodnutie, že tento neúnavný človek vo veku 88 rokov definitívne končí. A to preto, aby si spolu s mojou mamou mohol užiť zaslúžený odpočinok a stráviť viac času spolu, ako aj so zvyškom rodiny."

"Celý klan Mossovcov vám všetkým ďakuje za lásku a podporu preukazovanú v priebehu všetkých tých rokov. Želáme vám šťastný a úspešný rok 2018," dodáva aktuálna informácia.

Stirling Moss absolvoval 66 veľkých cien Formuly 1 a vyhral šestnásť z nich. Šestnásťkrát stál aj na pole position, zaznamenal devätnásť najrýchlejších kôl pretekov a vybojoval 24 pódií. V rokoch 1955 až 1958 skončil štyrikrát na konečnom druhom mieste majstrovského poradia, následne bol trikrát tretí.

Najnovšie z kategórie: Sir Stirling Moss

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk