F1.sk F1.sk

Nový Mercedes spoznáme v rovnaký deň ako nové Ferrari
zdroj: Mercedes

Nový Mercedes spoznáme v rovnaký deň ako nové Ferrari

Akosi sa nám to rozbehlo: k tímom, ktoré potvrdili termín predstavenia svojich nových monopostov, sa vo štvrtok pridal aj Mercedes.

Stajňa so sídlom v Brackley prezradila, že monopost Mercedes W09 EQ+ Power prvýkrát uvidíme 22. februára v Silverstone a Lewis Hamilton s Valtterim Bottasom ho okamžite preveria v rámci povoleného stokilometrového "shakedownu".

Celá prezentácia bude dostupná online. Mercedes okrem toho ubezpečil, že predstavenie W09 sa termínovo nebude biť s odhalením nového Ferrari, ktoré je naplánované na rovnaký deň. 

"Vieme, že je to rovnaký deň, ako naši kamaráti z Maranella," informoval Mercedes. "Úzko s nimi spolupracujeme na tom, aby nevznikli žiadne značné kolízie medzi programom nášho podujatia a plánovaným online prenosom z Talianska! Budeme ho sledovať rovnako pozorne ako vy."

Kompetentní z Mercedesu okrem toho potvrdili, že online prenos sa uskutoční "na poludnie" - u nás na Slovensku teda bude jedna hodina popoludní.

"Médiá, ktoré nás navštívia, budú môcť v media centre sledovať aj prenos z predstavenia Ferrari, aby dokázali efektívne pokryť obe podujatia," informoval majstrovský tím.

V Silverstone Wing sa okrem toho uskutočnia tlačové konferencie s Lewisom Hamiltonom, Valtterim Bottasom, Totom Wolffom i niekoľkými technickými odborníkmi stajne.

Doposiaľ známe termíny predstavení nových monopostov:

22. február - Ferrari, Mercedes

23. február - McLaren

25. február - Toro Rosso.

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk