F1.sk F1.sk

Do kalendára F1 vraj pribudne Vietnam
zdroj: Pirelli

Do kalendára F1 vraj pribudne Vietnam

Noví majitelia športu zo spoločnosti Liberty Media sa intenzívne zaujímajú o to, kde všade by sa ešte mohli konať preteky Formuly 1. Aktuálne informácie hovoria o tom, že novým dejiskom veľkej ceny by sa mal stať Vietnam. Nebolo by to prekvapujúce, pretože už Bernie Ecclestone vraj mal od tejto krajiny celkom konkrétnu ponuku, ktorú stačilo podpísať.

"Potvrdia mestské preteky vo Vietname," odvoláva sa Forbes na nemenovaný zdroj a dodáva, že sa tak stane už v najbližších týždňoch. Súťažiť sa podľa všetkého bude v Hanoji, ale "keďže to ešte nebolo oficiálne potvrdené, teoreticky to môže aj padnúť."

Spomínaný zdroj pridáva aj informáciu o tom, že Ecclestone mohol od Vietnamu za desaťročnú zmluvu dostať 391,2 milióna dolárov, ale odmietol to: "Pre F1 by to bol krok príliš ďaleko."

Bývalý šéf "efjednotky" to zdôvodnil nasledujúcimi slovami: "Krajina nemá v zásade žiadnu pretekársku históriu. A nechceme natlačiť ďalšie preteky do oblasti, v ktorej už máme veľmi dobrých promotérov. Už som bol navyše kritizovaný aj za Baku a Rusko, pretože nemajú veľkú pretekársku históriu."

Vietnam je pomerne zaujímavá krajina, keďže má takmer sto miliónov obyvateľov. Má však aj svoje problémy a v hodnotení korupcie agentúry Transparency International je na tom horšie ako Etiópia, Alžírsko či Egypt. Jeho nevýhodou je aj to, že pre jednotlivé formulové tímy nie je príliš zaujímavým trhom.

Najnovšie z kategórie: Veľké ceny

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk