F1.sk F1.sk

Mansell sa obáva, že svätožiara odplaší veľa fanúšikov
zdroj: Mercedes/Twitter

Mansell sa obáva, že svätožiara odplaší veľa fanúšikov

Od tohto roku budú monoposty Formuly 1 vybavené aj ochranou hlavy zvanou svätožiara. Fanúšikovia sú v drvivej väčšine proti tomuto kroku, ale Medzinárodná automobilová federácia (FIA) usúdila, že z hľadiska ďalšieho zlepšovania bezpečnosti je to nevyhnutnosť..

"Ja osobne nie som toho fanúšikom," reagoval majster sveta z roku 1992 Nigel Mansell v rozhovore pre Autosport+. "Musí v tom byť element pretekania sa a riskovania. Takto budú jazdci navyše ešte viac skrytí."

"Počas mojej kariéry som súťažil tak, že bariéry boli hneď na hrane trate. V zákrutách sme išli rýchlosťou 320 km/h a na ich vonkajšej strane boli veľké obrubníky. Keď sme to nezvládli, tak nás to vyhodilo cez bariéry. Napriek niekoľkým vážnejším zraneniam som to však prežil."

Angličan vie, že to mal omnoho ťažšie ako v súčasnosti, no pripomenul aj inú vec: pri spomienkach na éru Juana Manuela Fangia či Stirlinga Mossa to bolo aj tak nič...

"Tí nemali dokonca ani bezpečnostné pásy," usmial sa. "Musíme byť opatrní. Osobne dúfam, že svätožiara nespôsobí problém v prípade, ak jazdec ostane dole hlavou, prípadne nespôsobí problémy kvôli miestam, ktoré cez ňu nemusia byť viditeľné."

"Ešte si musíme počkať na to, ako budú autá vyzerať, ale obávam sa toho, že nám to môže odplašiť veľa ľudí," dodal Nigel Mansell.

Najnovšie z kategórie: Mansell Nigel

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk