F1.sk F1.sk

Hamiltonovi v F1 chýbajú zákruty, aké má napríklad Donington
zdroj:

Hamiltonovi v F1 chýbajú zákruty, aké má napríklad Donington

Lewis Hamilton je veľkým fanúšikom okruhu Donington Park. Trať, na ktorej sa viackrát predstavil v priebehu svojej juniorskej kariéry, podľa neho ponúka množstvo výziev. Tie sú podľa neho omnoho ťažšie ako to, čo dnes máme v F1.

"FIA odvádza úžasnú robotu, ale musia prestať s týmito výbehovými zónami - nie je možné, že si zákrutu vieme skrátiť tak, ako sa to dnes robí," cituje Hamiltonove slová stránka Motorsport.com. "Na starých časoch milujem práve to... pochopiteľne, že nechcem, aby niekto havaroval, ale keď niekto vyjde mimo trate, musí stratiť čas."

"Dnes môžete k zákrute pristúpiť inak. Viete, že keď zájdete o päť percent ďalej, ako by ste mali, vyjdete mimo a vrátite sa. Toto sa mi nepozdáva. Mne sa páčil taký Oulton Park alebo Donington," pokračoval štvornásobný majster sveta F1.

Na Donington Parku sa Hamiltonovi pozdávala napríklad stará vlásenka, ktorú označil za "nočnú moru". Okrem toho bola veľmi ťažká aj druhá pravotočivá zákruta pred spätnou rovinkou: "Tam ste bielu čiaru ani nevideli. Je tam, a za ňou je štrk, pričom tento štrk vás doslova vytiahne mimo. Nájdenie limitu je na tomto mieste omnoho ťažšie, ako vo všetkých zákrutách v F1."

"Coppice. Práve to je typ zákruty, aký v F1 chýba," zdôraznil 33-ročný Angličan. "Ak by sme ho mali späť v F1, tak by to našej výzve pridalo ďalší level."

Pri výpočte najlepších zákrut, aké máme v aktuálnom kalendári, Hamilton spomenul Pouhon v Spa-Francorchamps, Copse, Maggotts a Becketts v Silverstone a Esíčka v Suzuke. Tieto všetky sú podľa neho "výnimočné".

"Z nejakého dôvodu je to v Austine úplne najlepšie, pretože tam vieme voliť rôzne jazdné línie. V Suzuke je veľmi ťažké zvoliť iné stopy a práve preto mám tak rád Austin. Je to jeden z mojich obľúbených okruhov, aj keď zvyčajne nové trate nemám rád," dodal Lewis Hamilton.

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk