F1.sk F1.sk

Z Kubicu bude napokon asi len testovací a rezervný jazdec
zdroj: Mikołaj Sokół‏/Twitter

Z Kubicu bude napokon asi len testovací a rezervný jazdec

O návrate Roberta Kubicu do Formuly 1 sa špekuluje už dlho. V priebehu minulého roku to vyzeralo tak, že by ho mohol zamestnať Renault, no tento tím dal napokon príležitosť Carlosovi Sainzovi. Po Poliakovi následne poškuľoval Williams, ale dnes to vyzerá tak, že ani z tohto nič nebude.

Boj o voľné miesto napokon podľa všetkého vyhral Sergej Sirotkin, z ktorého bude nový kolega Lanca Strolla. Williams viackrát zdôraznil, že v tejto bitke ide čisto o výkonnosť a nerozhodujú v nej peniaze, no nie každý tomu verí. Kubica však celkovo pravdepodobne príliš nepresvedčil.

Motorsport.com teraz prišiel s informáciou, že z Kubicu napokon môže byť len pomocník spomínaných dvoch mladíkov. Vraj by mohol zohrávať podpornú rolu, pomáhať so zlepšovaním výkonu auta a s jeho vývojom. Vylúčené nie sú ani jazdy, avšak či by sa tak stalo počas testov alebo aj počas niekoľkých tréningov, o tom sa zatiaľ nerozhodlo.

Toto riešenie by prinieslo výhody pre obe strany. Williams by získal skúseného jazdca, ktorý by podporil dvoch mladíkov, nuž a Kubica by dostal ďalšiu príležitosť preukázať svoje kvality. Ak by uspel, v budúcom roku by sa možno mohol vrátiť aj do pretekárskeho kokpitu.

Williams tieto úvahy odmietol špekulovať a potvrdil, že zloženie jazdeckej dvojice oznámi už čoskoro.

Najnovšie z kategórie: Williams

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk