F1.sk F1.sk

Vasseur: Auto pre rok 2017 bolo hotové veľmi neskoro
zdroj: Sauber F1 Team

Vasseur: Auto pre rok 2017 bolo hotové veľmi neskoro

Po odchode Monishi Kaltenbornovej prevzal vedenie tímu Sauber Frédéric Vasseur. Ten do všetkého vhupol veľmi rázne a okamžite ukončil pripravovanú zmluvu týkajúcu sa odberu motorov Honda, pričom sa mu podarilo dohodnúť s Ferrari.

Jazdeckú dvojicu vytvoria Marcus Ericsson a Charles Leclerc, nuž a myslieť treba aj na to, že vývoj auta je tentoraz omnoho lepšie financovaný ako naposledy. Vraj by sa to malo citeľne prejaviť, no odlepenie sa z posledného miesta nebude jednoduché. Konkurencia je totiž silná.

"Auto pre rok 2017 bolo hotové veľmi neskoro," povedal Vasseur, ktorého slová s odvolaním sa na Auto-Hebdo cituje stránka F1i.com. "Bol to nový projekt a keď meškáte šesť mesiacov, tak to náročnú situáciu ešte znásobí. Je veľmi ťažké potom to dohnať."

"V minulom roku nám okrem toho nepomohlo ani rozhodnutie nasadzovať motory Ferrari z roku 2016. Teraz sme sa však pustili do celkom nového projektu," pokračoval Francúz. "Sauber začal minulý rok veľmi neskoro, ale z hľadiska projektu pre rok 2018 sa drží plánu. Avšak to, ako na tom sme, nám ukážu až prvé testy v Barcelone, ktoré sa uskutočnia na konci februára."

Vasseur v ďalšej fáze rozhovoru priznal, že po vykonaní niekoľkých "veľkých zmien" sú rovnako veľké aj očakávania. "Hlavne ide o motor. Budeme mať aktuálny motor Ferrari, čo je pre nás veľký krok vpred. Nuž a z hľadiska auta sme začali s novou filozofiou," prezradil.

Najnovšie z kategórie: Frédéric Vasseur

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk