F1.sk F1.sk

Podarí sa zachrániť VC Veľkej Británie?
zdroj: F1.com/Twitter

Podarí sa zachrániť VC Veľkej Británie?

Nový riaditeľ Britskej asociácie motoršportu (MSA) David Richards sa pokúsi zasadiť o to, aby Veľká cena Veľkej Británie ostala súčasťou kalendára Formuly 1 aj po roku 2019. Ako totiž vieme, jej organizátori vypovedali zmluvu a podujatie tak má zaručenú budúcnosť už len pre roky 2018 a 2019.

Britský klub pretekárov (BRDC) považoval doterajšiu situáciu za neúnosnú a nemohol si dovoliť platiť čoraz vyššie ročné poplatky. Aj preto využil výstupnú klauzulu a zbavil sa ťažkého bremena. Ale čo teraz?

"Z pohľadu BRDC boli táto záležitosť a uvažovanie okolo nej veľmi jasné; počas mnohých rokov na organizovaní veľkej ceny prerábali a navyše im každoročne rástli vstupné poplatky," povedal Richards, ktorého slová cituje stránka F1 Fanatic.

Budúcnosť Veľkej ceny Veľkej Británie, ktorá bola súčasťou kalendára Formuly 1 už od roku 1950, je tak ohrozená. Zakladateľ spoločnosti Prodrive v tejto súvislosti pripomenul, že britská ekonomika z podujatia ťaží viac ako 50 miliónov libier ročne, súťažný víkend navštevuje viac ako 300 000 ľudí a v televízii si preteky na ostrovoch naposledy pozrelo takmer 4,5 milióna divákov. Toto všetko sú veľmi dôležité ukazovatele.

"Je jasné, že ak by sme v tejto krajine nemali preteky majstrovstiev sveta Formuly 1, bola by to značná hrozba pre pozíciu britského motoršportu," pripomenul David Richards. "MSA bude s ohľadom na toto všetko aktívne a energicky podporovať rozhovory, ktoré by napomohli udržaniu Veľkej ceny Veľkej Británie v kalendári F1 aj po roku 2019."

Stránka F1 Fanatic hovorí o troch reálnych možnostiach, o ktorých by sa malo diskutovať už v priebehu najbližších dní. Buď si Manažment Formuly 1 (FOM) prenajme okruh Silverstone a preteky zorganizuje sám, buď sa s okruhom v Silverstone spojí a všetko realizujú spoločne, alebo ostane všetko po starom, ale s nižším vstupným poplatkom. Posledný scenár by sme však podľa tohto zdroja nemali považovať za reálny.

FOM by mal svoje budúce plány prezentovať jednotlivým promotérom už v utorok v Londýne. Ďalšie stretnutie by sa malo uskutočniť hneď nasledujúci deň.

Najnovšie z kategórie: Veľká Británia

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk