F1.sk F1.sk

Zak Brown: Už sa nevieme dočkať Austrálie
zdroj: McLaren Media Centre

Zak Brown: Už sa nevieme dočkať Austrálie

McLaren začal v roku 2015 spoluprácu s Hondou a chystal sa nadviazať na slávne obdobie minulosti, keď táto kooperácia fungovala a víťazila. Skončilo to však fiaskom a cesty oboch strán sa po troch rokoch rozišli.

Stajňa so sídlom vo Wokingu sa následne dohodla s Renaultom, ktorý bude jej novým dodávateľom pohonných jednotiek. Nuž a  Zak Brown a spol. veria, že je to krok správnym smerom. Dokonca ho považujú za nutnosť.

"Táto zmena bola veľkou motiváciou pre našich ľudí, jazdcov, súčasných ale aj budúcich partnerov," povedal výkonný riaditeľ tímu na Medzinárodnej šou Autosportu. "Už sme aj získali niekoľko sponzorov, ktorých začneme v priebehu januára postupne potvrdzovať. V minulom roku sme nemali šancu nič predať, takže toto sa už teraz postaralo o značný rozdiel. Teraz potrebujeme začať odvádzať očakávané výkony."

McLaren je z hľadiska histórie Formuly 1 druhým najúspešnejším tímom po Ferrari, ale jeho slávne obdobie je už vecou pomerne vzdialenej minulosti. Posledný titul získal v roku 2008 Lewis Hamilton, predtým sa v sezónach 1998 a 1999 tešil Mika Häkkinen. V minulom roku tento tím obsadil len deviate miesto a za sebou nechal iba Sauber.

Motor z dielne Hondy však nefungoval a výmena za Renault bola logická. Tento agregát s Red Bullom vybojoval tri víťazstvá, takže má určité kvality.

"Už sa nevieme dočkať Austrálie," skonštatoval Brown pred podujatím, ktoré je naplánované na 25. marca. "Doposiaľ sme mali značný výkonnostný deficit, ale myslíme si, že Renault to z tohto pohľadu napraví a mali by sme sa dostať bližšie k špičke poľa. Na ktoré miesto, to neviem, ale bude to bližšie k čelu."

"V minulom roku sme mali fakt dobré šasi. Vieme, že väčšina toho, čo sme so šasi v priebehu roka spravili, korelovala a fungovala. Za veľkú časť zlepšenia, ktoré ste v priebehu roka videli, mohol práve vývoj nášho šasi," hovoril ďalej Američan, ktorého slová cituje agentúra Reuters.

Brown priznal, že Honde dával čas, ale minulý rok priniesol už príliš veľké sklamanie. Japonci to nezvládli ani v treťom roku spolupráce a vyzrel čas na rozchod. "Keď sa pozriete na históriu McLarenu, tak tím si svojich sponzorov dokázal držať dlhšie ako ktokoľvek. V posledných troch rokoch však do iného tímu odišli Hugo Boss, Tag Heuer i Exxon Mobil. A do veľkej miery tu išlo o výkonnostnú stránku," dodal Zak Brown.

Najnovšie z kategórie: Zak Brown

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk