F1.sk F1.sk

Šéf Formuly E nečaká odchod Ferrari z F1
zdroj: Pirelli Motorsport

Šéf Formuly E nečaká odchod Ferrari z F1

Prezident Ferrari Sergio Marchionne v posledných mesiacoch viackrát naznačil, že odchod Scuderie z kráľovskej motoristickej triedy vôbec nie je vylúčený. Ak sa budú ľudia z Liberty Media snažiť uberať takou cestou, ktorá podľa Ferrari nie je v súlade s DNA tohto športu, červení na túto hru nepristúpia.

Výkonný riaditeľ Formuly E Alejandro Agag to však takto nevidí a podľa neho ide len o taktickú hru. Ferrari si chce svojimi hrozbami vybudovať lepšiu pozíciu a pri blížiacich sa rokovaniach mať v rukách väčšie páky.

"Tieto hrozby podľa mňa momentálne prichádzajú preto, aby si v rokovaniach s F1 vybojovali lepšiu negociačnú pozíciu," povedal Agag pre ESPN. "Predpokladám, že už čoskoro začnú rokovať o novej zmluve a toto je asi skôr taktický ako skutočný krok."

Miestami sa špekulovalo aj o tom, že Ferrari by mohlo zamieriť práve do Formuly E, no podľa Agaga to nie je príliš reálne. Táto značka bude chcieť ostať vo Formule 1.

"So Sergiom Marchionnem ani s Ferrari som neviedol žiadne priame rozhovory," potvrdil Alejandro Agag. "Fiat je navyše skupinou, ktorá toho po elektrickej stránke zatiaľ veľa nespravila. Podľa mňa tak spravia, ale ešte to chce určitý čas. Pochopiteľne by sme ich u nás radi privítali, ale nečakám, že sa tak stane niekedy v blízkej dobe."

Najnovšie z kategórie: Ostatné série

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk