F1.sk F1.sk

Haas by nepohrdol americkým jazdcom, nikto však nie je pripravený
zdroj: Pirelli Motorsport

Haas by nepohrdol americkým jazdcom, nikto však nie je pripravený

Keď do Formuly 1 vstúpil americký tím Haas, očakávalo sa, že za jedného zo svojich jazdcov si bude chcieť vybrať Američana. Napokon sa tak nestalo a nie je za tým len skutočnosť, že spoločnosť Haas Automation si nepotrebuje robiť reklamu na domácej americkej pôde a výhodnejšie je najať pretekárov z iných krajín, kam firma takto dokáže ľahšie preniknúť...

Problém je aj v tom, že neexistuje žiadny americký pretekár, ktorý by na to momentálne výkonnostne mal. Značné kvality má napríklad Alexander Rossi, ktorý už vyhral Indy 500 a na chvíľu sme ho registrovali v Manore, no Haasu to nestačí. Pred ním sme na scéne mali ešte v roku 2007 Scotta Speeda.

"Nie je to na vrchole nášho zoznamu," odpovedal šéf tohto tímu Günther Steiner na otázku Motorsport.com, či je najatie amerického jazdca medzi prioritami stajne. "Ak by však bol niekto dobrý, tak by to bolo na vrchole nášho zoznamu. Pochopiteľne, že nejakého takéhoto jazdca by sme chceli. Ale ide aj o to, že ak by bol fakt dobrý, prišiel by vôbec k nám?"

"Ak by sme nasilu mali amerického jazdca, ktorý by možno nedokázal súťažiť na určitej úrovni, tak by to pre šport azda nebolo dobré. Najatie amerického pretekára je ambíciou, ale momentálne podľa mňa v USA nie je nikto pripravený na Formulu 1," hovoril ďalej Rakúšan.

Haas momentálne zamestnáva Romaina Grosjeana s Kevinom Magnussenom, ktorí majú zmluvy ešte pre rok 2018, no tím má na ich služby pravdepodobne aj ďalšiu opciu.

"Stoja za to, aby tu ostali," skonštatoval Steiner. "Ale či budú chcieť ostať, to je iná vec. Ide tu o mnoho faktorov. Niekto hovorí, že chceme najať kohosi iného, ale nie, nechceme (v roku 2019, pozn. red.). Zatiaľ vám neviem povedať viac, ale onedlho vám poviem..."

Najnovšie z kategórie: Haas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk