F1.sk F1.sk

Webber: Taký uvoľnený prístup ešte v akadémii Red Bullu nebol
zdroj: Red Bull Content Pool

Webber: Taký uvoľnený prístup ešte v akadémii Red Bullu nebol

Náhly návrat Brendona Hartleyho podľa Marka Webbera naznačuje, že juniorský programu Red Bullu nabral nový kurz.

Kariéra Daniila Kvjata vyvrcholila sezónou v Red Bulle. Čoskoro však musel uvoľniť miesto Maxovi Verstappenovi a už sa mu nepodarilo dostať na svoju niekdajšiu úroveň. Napokon ho z Red Bullu vyhodili úplne. Teraz bude pôsobiť po boku Sebastiana Vettela a Kimiho Räikkönena ako vývojový jazdec Scuderie.

A zatiaľ čo jeden vypadol, druhý sa vrátil. Toro Rosso a Brendon Hartley si k sebe opäť našli cestu. Pod vedením Helmuta Marka sa azda nikomu nepodarilo vrátiť do Red Bullu potom, čo dostal vyhadzov.

"Myslím si, že Red Bull to trochu uvoľnil," cituje Marka Webbera nemecký motorsport-total.com. "Nie je to až také nekompromisné ako kedysi. V minulosti by bola len minimálna šanca na návrat. Treba pred Helmutom Markom sňať klobúk. Vidím to len ako pozitívum."

Hartley si narozdiel od mnohých iných dokázal svoje nedostatky uvedomiť. "Brendon otvorenie uznal, že keď bol mladší, na Formulu 1 proste nemal. Niektorí ľudia dozrejú skôr, iní až po nejakom čase. Mnohí by chceli druhú šancu, no o to menej z nich ju aj dostane. Najväčším kameňom úrazu u mladých jazdcov je fakt, že vo Formule 1 vám nestačí už len čistá rýchlosť. Treba aj mnoho iných schopností."

"V juniorských kategóriách môžete jazdiť na čele čisto vďaka svojho talentu. Vo Formule 1 to tak nefunguje. Treba sa venovať aj iným veciam, napríklad analýze dát či spolupráci s dosť veľkým počtom ľudí," vysvetľuje na záver Webber. "Formula 1 je ako reštaurácia ocenená Michelinskou hviezdou. Ak v nej chcete byť šéfkuchárom, musíme poznať veľa pokrmov a ingrediencií. To v juniorskej kategórii nie je treba. Jedno či dve jedlá postačia."

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk