F1.sk F1.sk

Vyjednávania o nových pravidlách podľa Browna prinesú "verejné ohňostroje"
zdroj: Sauber F1 Team

Vyjednávania o nových pravidlách podľa Browna prinesú "verejné ohňostroje"

Prvá sezóna pod taktovkou Liberty Media je za nami a Zak Brown predpovedá, že sa pomyselné manželstvo tímov a majiteľov dostane do búrlivejších vôd. Čaká, že najväčšie škriepky spôsobia vyjednávania o nových pravidlách.

Súčasná Concorde Agreement vyprší v roku 2020. Rovnako sú na tom technické regule. Vízie majiteľov pre sezónu 2021 sa niektorým tímom pozdávajú, no tým druhým extrémne priečia.

"Medové týždne sú za nami," píše na blogu Jamesa Allena šéf McLarenu, Zak Brown. "Niektoré vedúce osobnosti tímov boli voči Liberty otvorene kritické. Ja preferujem konštruktívnu kritiku."

Podľa Browna Liberty ešte nebola taká dôrazná, aká by mohla byť: "Posledných dvanásť mesiacov sa len oťukávali. Zdedili šport, ktorý bol pred nimi riadený naozaj svojským spôsobom. Museli vybudovať infraštruktúru, spoznať prostredie a zistiť, do čoho v prvom rade investovať. A to všetko súbežne."

"V roku 2018 nás čakajú veľké rokovania s tímami o predĺženiach zmlúv. Ja predpokladám, že spôsobia verejné ohňostroje. Však už ich pomaly vidíme," hovorí americký investor poukazujúc na delobuchy letiace z Maranella. "Nemyslím si, že to pôjde bez hlučných komentárov. Odíde Ferrari, ak sa im nebudú nové pravidlá páčiť? Mám na to svoj názor, ale vyčkajme, čo sa z toho celého vykľuje."

Najnovšie z kategórie: Zak Brown

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk