F1.sk F1.sk

Pirelli odkazuje: Dajte Kubicovi čas!
zdroj: Pirelli Motorsport

Pirelli odkazuje: Dajte Kubicovi čas!

Nad budúcnosťou Roberta Kubicu sa zmráka. Podľa informácií Andrewa Bensona z BBC má poľský pretekár problémy nielen s nájdením dostatočne veľkých finančných zdrojov, ale aj s pneumatikami Pirelli.

Mario Isola, šéf Pirelli, sa Kubicu zastáva s tým, že nemožno čakať od pilota, ktorý na nových gumách jazdí v podstate prvýkrát, aby hneď podával výkony na úrovni zabehnutých jazdcov.

"Robert je profesionál s množstvom skúseností, a to aj napriek tomu, že v aute F1 už dlho nepretekal," povedal Mario Isola pre magazín RACER. "Ale má ten správny cit. Samozrejme, aj ja som sa ho pýtal na názor ohľadom pneumatík. Má veľmi presnú predstavu o ich výkone, degradácii a o tom, ako na nich jazdiť."

Porovnávanie Kubicu so Sirotkinom podľa šéfa Pirelli nie je tak úplne fér: "Je jasné, že keď si vezmete pilota, ktorý v F1 nesedel šesť alebo sedem rokov a auto, ktoré sa správa úplne inak ako v časoch, keď prestal jazdiť, tak to ešte nebude ono. Monoposty majú iný prítlak, iné pneumatiky a vôbec, všetko. Dokázal sa im však prispôsobiť pomerne rýchlo. Nemôžete však predstierať, že ktorýkoľvek jazdec v jeho situácii by len tak skočil do auta a predbehol niekoho, kto bol súčasťou mnohých testov alebo pretekal na viacerých podujatiach. Dajte mu čas sa naplno adaptovať a ukázať svoj plný potenciál. Verím tomu, že je stále rýchly."

Isola si váži aj Kubicovu spätnú väzbu, nakoľko jeho pohľad na nové gumy je v porovnaní s ostatnými pilotmi ešte neopracovaný.

"Jeho komentáre boli úprimné. Nepokúšal sa nám nahovoriť kadejaké bludy. Ak sa mu páčia, povie: 'Páči sa mi toto, ale z tohto dôvodu sa mi nepáči toto.' Pre nás je takýto komentár perfektný," vysvetľuje Isola. "Nepotrebujeme, aby nám hovorili, že 'je to fajn, ale...' Len mi povedzte, čo nie je dobré, nech na tom môžeme pracovať."

Najnovšie z kategórie: Robert Kubica

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk