F1.sk F1.sk

Brawn neverí, že by odchod Ferrari spôsobil kolaps F1
zdroj: Pirelli Motorsport

Brawn neverí, že by odchod Ferrari spôsobil kolaps F1

Sergio Marchionne dal veľmi jasno najavo, že pokiaľ sa v plánoch, ktoré momentálne rysuje Liberty Media spoločne s tímami niečo nezmení, tak Ferrari nebude mať na výber, len Formulu 1 opustiť. Marchionne zdôraznil, že ďalším štandardizovaním súčiastok je ohrozená rozmanitosť technológií, ktorou sa F1 v minulosti rada pýšila.

Martin Brundle sa v rozhovore s Rossom Brawnom spýtal, ako by Formula 1 vyzerala po odchode Scuderie Ferrari, a či by vôbec prežila.

"Formula 1 vždy prežije," vyhlásil Brawn. "Stále to vídame. Majstri sveta odchádzajú, ba niekedy nás postihnú aj tragické udalosti. Vždy vyvstávala otázka: 'Čo s Formulou 1 teraz?' Ona sa napokon uzdraví. Pokračuje. Bude pokračovať, hoc by som v nej chýbal ja, Liberty Media alebo Ferrari. Pôjde sa ďalej."

"Ale bude lepšie, ak sa také čosi stane? To si nemyslím. Podľa mňa bude optimálne, ak nájdeme riešenie spoločne s Ferrari, ale treba nájsť tie správne parametre. Nemôžeme sa dostať do situácie, keď budeme robiť všetko, o čo si tím požiada. A to ani keby šlo o Ferrari, Mercedes alebo Renault. Šport proste nemôžeme riadiť len podľa toho, čo chcú tímy," podčiarkol Ross Brawn.

Ross Brawn schvaľuje niektoré pripomienky Scuderie, no čo sa týka tých druhých, trvá na tom, že Liberty má svoje hranice. Tie nemieni prekročiť ani v prípade, že Ferrari bude trvať na svojom.

"Hovoria, že niektoré dôležité elementy Formuly 1 musia zostať zachované. Myslím si, že tu sme na rovnakom území. Sú súčasťou DNA Formuly 1. Nechceme o nich prísť, ale musí to byť za správnych okolností. Sú isté hranice, o ktorých si myslíme, že sú pre šport správne. Dúfame, že sa s nimi dokážu zmieriť," uzavrel Brawn tému odchodu Ferrari.

Najnovšie z kategórie: Ross Brawn

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk