F1.sk F1.sk

Mansell: Vettel by mal obrátiť negatívne pocity z prehry na niečo pozitívne
zdroj: Ferrari Media Center

Mansell: Vettel by mal obrátiť negatívne pocity z prehry na niečo pozitívne

Podľa Nigela Mansella by sa malo Ferrari po prehre otriasť a vstúpiť do sezóny naladené tak, akoby išlo na isté víťazstvá. Verí, že sa Vettelovi podarí povzniesť nad minuloročnú porážku.

Príklad by si mohol vziať aj so samotného Mansella, ktorý niečo podobné dokázal v roku 1992. V sezóne 1991 sa jeho nádeje na titul výrazne scvrkli na Veľkej cene Portugalska, len štyri podujatia pred koncom. Diskvalifikovali ho za neutiahnuté pravé zadné koleso. Mansell sa vrátil na trať na sedemnástom mieste, ale v čase diskvalifikácie bol už šiesty.

Sklamanie sa však obrátilo na víťazstvo. Mansell vyhral prvých päť veľkých cien roka 1992 a napokon s viac ako 50-bodovým náskokom aj celý šampionát.

"Musíte všetku negativitu pochádzajúcu z prehry zmeniť na pozitivitu," vysvetľuje Mansell v magazíne Autosportu. "Hovoríte si: 'Ďalší rok bude môj.' Seb by sa mal vrátiť posilnený a mal by pochopiť, že spolovice je za stratu šampionátu zodpovedný sám, ale z druhej polovice tím, pretože ho nechal v štichu nespoľahlivosťou a zlými rozhodnutiami. Ak však zvážime, kde bolo Ferrari v roku 2016, tak minulý rok spravili vynikajú prácu, keď dokázali zabojovať o titul."

Mansell ten pocit pozná: "Nakoľko som sám jazdil vo Ferrari, viem, ako sa tento tím dokáže rozbehnúť. Minulý rok mali fantastický štart a vyzeralo to tak, že majú všetko pod kontrolou. Stala sa však taká vec, že sa začali hrať psychologické hry. Baku bolo veľmi nepríjemné - nebyť penalizácie, tie preteky by vyhral. Potom som zo stoličky vyskakoval v Silverstone. To bol rozhodujúci moment minulého roka. Mercedes nebol favoritom, Lewisovi však triumf prišiel na zlatom podnose."

"Výborne sa sledoval súboj s Mercedesom, ktorého Ferrari dokázalo vyzvať za taký krátky čas. Už horšie to bolo cez rok, keď im niektoré udalosti uškodili. Teraz sa však vrátia silnejší," myslí si Mansell.

Najnovšie z kategórie: Sebastian Vettel

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk