F1.sk F1.sk

Hornera teší, že si Red Bull bude motory vyberať
zdroj: Red Bull Content Pool

Hornera teší, že si Red Bull bude motory vyberať

V Red Bulle sa blýska na lepšie časy. Vidí to tak aspoň Christian Horner, ktorý je mimoriadne potešený tím, že na konci ročníka nebudú odkázaní len na jedného dodávateľa pohonných jednotiek.

Rošáda medzi McLarenom a Toro Rosso má viacero vedľajších účinkov. Okrem výmenách v monopostoch Renault informoval o tom, že zatiaľ nemá v pláne Red Bullu poskytnúť motory aj po roku 2018.

Red Bull si však taký vývoj nepripúšťa a Horner trvá na tom, že ak rakúsky tím bude chcieť, bude motory Renaultu aj mať. Verí teda, že sa budú rozhodovať minimálne medzi Hondou a Renaultom.

"Pre nás je skvelé, že máme viacero možností. V takejto situácii sme ešte neboli," pochválil sa magazínu RACER šéf červených býkov, Christian Horner. "Pri prehodnocovaní všetkých možností sa však nebudeme ponáhľať. Spravíme všetko, aby sme sa cez rok rozhodli správne."

Red Bull bude počínanie si Hondy v Toro Rosso pozorne sledovať. "Áno, samozrejme. Toro Rosso má výbornú zmluvu. Honda vo Formule 1 už niečo znamená, majú túžby a ambície. A ako sesterský tím sa budeme so záujmom pozerať na to, aký pokrok dosiahnu v prvej polovici sezóny."

Toro Rosso má s Hondou podpísanú trojročnú zmluvu, teda nový kontrakt bude treba vyjednávať až s príchodom nových motorových pravidiel.

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk