F1.sk F1.sk

Wehrlein aj naďalej súčasťou Mercedesu
zdroj: Sauber F1 Team

Wehrlein aj naďalej súčasťou Mercedesu

Budúcnosť Pascala Wehrleina je zatiaľ nejasná. Nech sa však stane čokoľvek, Toto Wolff ubezpečuje, že Wehrlein program Mercedesu neopustí.

Dlhoročný junior strieborných šípov prišiel o svoje miesto v prospech Charlesa Leclerca, resp. Marcusa Ericssona. Poslednou oficiálne voľnou sedačkou je už len tá vo Williamse.

Wehrleinovi sa pravdepodobne neujdú ani piatkové tréningy, nakoľko vo Force Indii bude túto úlohu plniť George Russell, ďalší pilot z mládežníckeho programu Mercedesu.

Toto Wolff sa verejne zastal Pascalových schopností a potvrdil, že sa mu pokúsia niečo nájsť. "Pascal si určite miesto vo Formule 1 zaslúži. Je jedným z najrýchlejších pilotov," vyhlásil pre Autosport. "Zatiaľ je však pohľad na voľné sedačky bolestivý."

"Rozhodne však bude súčasťou nášho tímu, či už bude aktívne súťažiť vo Formule 1 alebo mimo nej," povedal a opakovane zdôraznil: "Určite zostane u nás."

Ako jednu z možných príčin nezáujmu o jeho služby Wehrlein označil fakt, že jeho dobré výkony nebolo na konci poľa vidno. "S piatimi bodmi som však spokojný. Nie všetky preteky boli také, aké by som želal, no spravil som, čo som mohol."

Najnovšie z kategórie: Toto Wolff

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk