F1.sk F1.sk

Brawn: Po roku 2021 chceme autá ako z počítačových hier
zdroj: Scuderia Ferrari

Brawn: Po roku 2021 chceme autá ako z počítačových hier

Budúce monoposty F1 by mali dizajnom pripomínať futuristické návrhy z grafických dielní. S atraktívnymi návrhmi by nemali prichádzať len oni, ale aj Formula 1, ktorá ich bude navyše meniť na skutočnosť.

V snahe skrášliť monoposty sa hneď na minuloročných barcelonských testoch začalo hovoriť o zrušení plutiev, a neskôr aj T-krídel. Spolu so širšími pneumatikami a väčšími autami mali tie tohtoročné pripomínať majstrovské diela.

Brawn uznáva, že momentálne svätožiara vyzerá, akoby ju na auto len tak priskrutkovali. Za daných okolností však jej vzhľad považuje za chvályhodný. Sľubuje, že jej dizajn sa v budúcnosti bude meniť k lepšiemu.

"Dizajnéri už nejakú dobu pracujú na estetickej stránke monopostov. Je to veľmi dôležitá vec," vyhlásil v rozhovore so Sky Sports F1 Ross Brawn. "Myslím si, že sme odviedli dobrú prácu, čo sa týka integrácie svätožiary, pretože teraz to vyzerá, akoby bola na auto len priskrutkovaná - čo doslova aj je."

"Keď sa bavíte s fanúšikmi, tak je zrejmé, že autá musia vyzerať skvelo. Mali by byť ako potomkovia strojov z počítačových hier a vyvíjať sa tak, aby hry preberali nápady z Formuly 1, nie naopak."

Brawn na záver vyjadril presvedčenie, že sa pravidlá podarí zostaviť tak, aby boli spokojní aj fanúšikovia. "Myslím si, že autá budú vyzerať senzačne. Budeme mať príťažlivé monoposty, to je pre nás kľúčové."

Najnovšie z kategórie: Ross Brawn

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk