F1.sk F1.sk

Sauber zmenil farby dosť výrazne, McLaren chystá niečo ešte radikálnejšie
zdroj: McLaren

Sauber zmenil farby dosť výrazne, McLaren chystá niečo ešte radikálnejšie

Podľa Zaka Browna máme najväčšiu zmenu lakovania očakávať práve na monopostoch z Wokingu. Tá by mala predčiť aj farebné prevedenie nového Sauberu.

McLaren sa po odchode Rona Dennisa rozhodol výraznejšie odpútať od svojej minulosti. Meno monopostu už nenesie tradičné označenie MP4, ale MCL. Súčasťou zmeny bol aj príchod oranžovej farby.

A s výmenou dodávateľa pohonných jednotiek by malo prísť ďalšie prekvapenie. "Auto v budúcom roku nebude vyzerať tak ako teraz."

"Celá naša značka a viditeľnosť McLarenu sa dostane na úplne novú úroveň," uviedol Brown pre motorsport.com. "Bude to vzrušujúce. O mnohých tímoch už vieme, ako budú vyzerať, ale dúfam, že fanúšikovia uvidia najväčšiu zmenu práve pri McLarene."

Na otázku, či pôjde o papájovú oranžovú, Brawn odpovedá: "Vrátime sa aj trochu do histórie, ale s lakovaním ešte nie sme úplne hotoví, pretože veľa záleží od sponzorov."

McLaren v roku 2013 prišiel o titulného sponzora Vodafone. Vtedy sa hovorilo o tom, že je mimoriadne dôležité nájsť zaňho náhradu. To sa doteraz nepodarilo. Brawn však vysvetľuje, že tím už nehľadá "titulného" sponzora, ale len "hlavného".

Vďaka tomu zostane v popredí značka McLarenu. "Potrebujeme sponzora, ktorý bude na úrovni titulného, ale nazývam ho hlavný. Pozreli sme sa totiž na všetky potenciálne výhody a prišli sme na to, že nakoľko nepretekáme len v jednej forme motoršportu, stavali by sme naše jednotlivé odvetvia proti sebe," vysvetľuje šéf McLarenu. "Zistili sme, že nepotrebujeme titulného sponzora."

"Treba nám hlavného, ale nie až titulného," zopakoval 46-ročný Američan. "Viem, že sa tu hrám s odtieňmi slov, ale ide o ochranu mena McLarenu. Nemyslím si, že meno sponzora v názve tímu prináša nejakú veľkú hodnotu. A na druhej strane výrazne zatieňuje názov samotného tímu, pokiaľ nie je jednotný."

Pre McLaren to znamená, že aj keby sa podarilo nájsť hlavného sponzora, oficiálny názov stajne sa meniť nebude.

McLaren vraj čaká svetlá budúcnosť. "Podpísali sme zmluvy s troma partnermi, ktorých postupne predstavíme. Dúfame, že ich ešte pár pribudne. Všetok priestor nevypredáme, na to treba čas, ale som veľmi spokojný s tým, ako sa tento tím vyvíja na trati, po jazdeckej stránke, ale i komerčne. Je to skvelá spoločnosť a veľká značka, ktorá bola v poslednom čase podhodnotená."

Najnovšie z kategórie: Zak Brown

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk