F1.sk F1.sk

Zdá sa, že Mercedes sa z F1 tak skoro nechystá. Rozširuje priestory továrne
zdroj:

Zdá sa, že Mercedes sa z F1 tak skoro nechystá. Rozširuje priestory továrne

Mercedes AMG Petronas F1 team dostal povolenie na rozšírenie súčasných priestorov továrne o budovu, ktorá prepojí recepciu s budovou veterného tunela.

Brackley sa stalo sídlom tímu v roku 2010, keď Mercedes prevzal víťazný Brawn GP. Časť tímu pracuje v neďalekej bývalej továrni Ilmoru v Brixworthe, kde vyvíja pohonnú jednotku.

V lete minulého roka hovoril Eddie Jordan o možnom odchode Mercedesu zo športu. Ten by mal prísť po roku 2018. Toto Wolff tieto slová rázne poprel. Rozširovanie priestorov továrne naznačuje, že sa Jordan mýlil.

Členka zastupiteľstva v Northamponshire, Rebecca Breesová, rozšírenie potvrdila: "Návrhom je mierne zväčšenie celkovej zastavanej plochy. Poskytne im to viac priestoru, flexibilnejšie pracovisko a pomôže s uprataním priestorov určených na skladovanie odpadu."

"Mercedes ukazuje, že s Brackley má dlhodobé plány. Ak ich zámery budú pre okres prospešné, urobíme všetko, aby sme ich podporili," cituje Breesovú portál buckinghamtoday.co.uk.

Návrh prišiel len krátko po odsúhlasení vybudovania viacposchodovej garáže v Reynard Parku v Brackley. Mercedes tvrdí, že takto bude môcť ľahšie plniť ciele úspešného tímu F1 a v Brackley bude môcť bez problémov zotrvať dlhší čas.

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk