F1.sk F1.sk

Massa po návšteve veterného tunela: Auto vyzerá agresívnejšie
zdroj: Twitter/Williams

Massa po návšteve veterného tunela: Auto vyzerá agresívnejšie

Felipe Massa už formulový projekt Williamsu oficiálne opustil, no ešte predtým mal príležitosť sa pozrieť na to, ako prebieha vývoj auta pre rok 2018. A bol veľmi príjemne prekvapený.

Budúcoročný Williams bude prvým, o ktorého vývoj sa pričiní Paddy Lowe, inžinier, ktorý do tímu prišiel z víťazného Mercedesu.

"Auto som už videl vo veternom tuneli. Videl som toľko zmien, že to vyzerá pomerne zaujímavo," prezradil reportérom z Autosportu Felipe Massa. "Všetci na niečom robia. Možno prídu prvé preteky a každý si do nich prinesie niekoľko zmien na svojom aute. To naše vyzerá o dosť agresívnejšie. Dosť sa odlišuje, nuž verím, že bude aj lepšie."

Williamsu sa v roku 2017 nepodarilo udržať tempo s Force Indiou. Je vysoko pravdepodobné, že britská stajňa bude mať v budúcom roku ešte aspoň o jedného ťažkého súpera viac.

"Bude tu zrýchlený Renault, ale i McLaren. Musíme zistiť, koľko bude toto zlepšenie predstavovať," pokračuje Massa. "A tiež treba vedieť, čo dokážu samotní piloti. Verím však, že tím postaví lepšie auto ako to, čo sme mali doteraz."

Paddy Lowe, hlavný inžinier Williamsu, prezradil, že práce sú v miernom časovom sklze: "S autami máme teraz rušno. Pred nami je veľa práce a niektoré veci, nanešťastie, meškajú. Nasledujúce dva mesiace budú po stránke pracovnej záťaže poriadne náročné. Je to však dobrá práca a veríme, že spravíme veľký krok vpred."

Najnovšie z kategórie: Williams

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk