F1.sk F1.sk

Felipe Massa hodnotí svoju kariéru: Schumacher bol mojím učiteľom
zdroj: Scuderia Ferrari

Felipe Massa hodnotí svoju kariéru: Schumacher bol mojím učiteľom

Felipe Massa sa na sklonku svojej kariéry pozrel na jej najdôležitejšie momenty. Tie brazílskeho pretekára formovali nielen po profesionálnej, ale aj po osobnej stránke.

Massa vo Formule 1 debutoval v roku 2002 v Sauberi. Čoskoro si splnil svoj sen a vo Ferrari nahradil krajana Rubensa Barrichella. Jeho nový kolega sa mu stal aj tútorom.

"Bol mojím učiteľom, vždy bol ku mne veľmi milý," spomína na Schumachera Felipe Massa. "Keď sa rozhodol skončiť, ponúkol mi tým veľkú príležitosť. V roku 2006 prišlo moje prvé víťazstvo a bolo to práve doma v Brazílii. Vo Formule 1 sme vždy mali pilotov, ktorí získali mnoho titulov a víťazstiev. Senna bol kráľom a víťazstvo vo mne vzbudilo neuveriteľné pocity."

Vicemajster sveta z roku 2008 odchádza s pomerne peknými štatistikami. Za sebou má 269 veľkých cien, v ktorých jedenásťkrát vyhral a šestnásťkrát stál na pole position. Chýba mu už len majstrovský titul.

"V roku 2008 mi pomohol dostať sa cez všetko to sklamanie fakt, že som záverečné preteky vyhral. Nič som nemohol spraviť lepšie," uvedomuje si rodák zo São Paulo. "Nezáviselo to odo mňa, ale aj od pilota, ktorý bol v šampionáte predo mnou. Som hrdý na všetko, čo som dosiahol."

Massovu kariéru výrazne ovplyvnila nehoda na Hungaroringu, po ktorej strávil týždne v nemocnici. Nebyť nej, mohli prísť ešte nejaké víťazstvá.

"Myslím si, že som sa po nej ako pilot nezmenil," zamýšľa sa Massa. "Čo sa zmenilo, je môj rešpekt k životu - začal som ho rešpektovať viac. Pred veľkou nehodou si vždy hovoríte, že vám sa to stať nemôže. Teraz žijem svoj život oveľa plnšie a aj iných ľudí rešpektujem viac ako predtým."

Celé video nájdete na oficiálnej stránke Formuly 1.

Najnovšie z kategórie: Foto & Video

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk