F1.sk F1.sk

Boullier: Alonso sa na začiatku roka 2017 cítil pokorený
zdroj: McLaren Media Centre

Boullier: Alonso sa na začiatku roka 2017 cítil pokorený

McLaren si už počas zimných testov v Barcelone uvedomil, že pokus Hondy o úplne prekopanie dizajnu svojej pohonnej jednotky nevyšiel podľa predstáv. V McLarene bolo podľa Boulliera cítiť frustráciu a poníženie.

Tím sa od príchodu Hondy postupne zlepšoval a sezónu 2016 skončil na šiestej priečke - v porovnaní s rokom 2015 získal tri pozície. Stajňa sa pripravoval na to, že nasledujúci rok bude ešte lepší.

Boullier prezradil, že skutočnosť Alonsa zasiahla. "Ako pretekár sa cez zimu pripravoval aj po mentálnej stránke. V hlave si črtal scenáre, podľa ktorých by sezóna mohla prebiehať. To ho motivovalo, pretože sa snaží svojich cieľov držať."

"Takže keď sme sa ocitli v Barcelone a výkonnostne sme spravili niekoľko krokov vzad, bola to preňho zmes smútku, pokorenia a frustrácie. To nebolo dobré," hovorí pre motorsport.com pretekový riaditeľ McLarenu.

Frustrácia sa postupne hromadila. Keď v Singapure vypadol po incidente z prvej zákruty, Alonso to už nevydržal a vo svojej miestnosti vyboxoval do steny dieru.

"Niekedy musí prejaviť aj svoju frustráciu, no taký bol aj v minulosti, keď dokonca vyhrával preteky," spomína na incident zo Singapuru Éric Boullier. "Po pretekoch je veľmi napätý. A tam to nebolo iné. Hneval sa, lebo vedel, že vie byť aj lepší. Vedel, že môže byť najlepší, no chcel to ukázať. Podľa mňa aj keď vyhrá, tak do steny spraví dieru."

McLaren sa s príchodom Renaultu pripravuje na oveľa lepší ročník. Alonso by po dlhých rokoch čakania mohol zabojovať aj o nejaké pódiá. "Vždy ho prirovnávam ku žralokovi. Keď zacíti krv, okamžite sa tam vyberie. Keď zacíti, že má šancu byť na pódiu, alebo byť dosť silný na to, aby bol vpredu, nikomu nedá ani milimeter priestoru. Tím bude pod tlakom, ale je to pozitívny tlak."

Najnovšie z kategórie: Éric Boullier

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk