F1.sk F1.sk

Keď sa mikrofónu zmocní Walter Koster, spravte si pohodlie a vytiahnite notes
zdroj: TASR/AP

Keď sa mikrofónu zmocní Walter Koster, spravte si pohodlie a vytiahnite notes

Walter Koster, Saarbrücken Zeitung. Keď piloti na tlačovej konferencii začujú túto vetu, začínajú sa mať na pozore. Väčšinou na nich totižto čaká viac ako minútová, krvopotne vyskladaná otázka legendárneho novinára.

Koster je v padoku známky ako reportér, ktorý dáva najdlhšie a zároveň najsofistikovanejšie otázky. Teraz má už 68 rokov, no na dôchodku ho to až tak nebaví. Stále cestuje spolu s kolotočom F1.

Vycestoval aj do Abú Zabí, kde vo štvrtok na tlačovej konferencii nesklamal. "Lewis, o pár týždňov obdržíš trofej pre šampióna, ale máme aj iné ocenenia ako napríklad nováčik roka, osobnosť roka a akcia roka. A teraz Mercedes prvýkrát získal prvú trofej za najrýchlejšie pitstopy. Myslíš si, že máme dosť ocenení, alebo si vieš predstaviť aj nejaké ďalšie? Napríklad cenu Fair Play? Za výnimočný priateľský počin. Alebo vo Formule 1 nie je žiadna kolegiálnosť? Aký je tvoj názor a čo názory Sebastiana a Ricciarda?"

"To je dobrá otázka," začal sa smiať Hamilton. "Myslím si, že máme veľa cien. Či by ich malo byť ešte viac? Asi nie som tá správna osoba, ktorú by ste sa mali pýtať..."

Hamiltonovu odpoveď veľmi rád prerušil Vettel: "Ja by som mal dosť cenu za predbiehací manéver sezóny, osobnosť roka a... ktorá bola tá posledná? Fair play? Dobre, Fair Play možno nie. Ale tie dve za Baku určite."

Hamilton napokon pridal aj serióznejšiu odpoveď. Rád by videl podobnú cenu ako na golfovom turnaji v Anglicku, kde najhorší hráč získa klauna.

Moderátor vyzval aj Daniela Ricciarda, aby sa k celej veci niečo dodal. "Po tom, aká tá otázka bola dlhá, tak nič. Predstavte si, že by sme mali viac cien. Ako dlho by ste rozprávali?" zavtipkoval Ricciardo. "Mali by sme mať novinára roka," navrhol Hamilton, na čo Vettel dodal: "Otázka roka."

Vo vitríne Waltera Kostera by sa v tom prípade vynímala nejedna trofej.

Najnovšie z kategórie: Foto & Video

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk