F1.sk F1.sk

Allison nešetrí chválou na adresu Hamiltona
zdroj: TASR/AP

Allison nešetrí chválou na adresu Hamiltona

Technický riaditeľ Mercedesu James Allison prestúpil do nemeckého továrenského celku pred začiatkom minulej sezóny. S Lewisom Hamiltonom pôsobí v spoločnom tíme teda len rok, avšak za toto krátke obdobie ho stihol pomerne dobre spoznať.

Aj napriek tomu, že je na vrchole takmer všetkých štatistík, má neuveriteľný hlad po víťazstvách,“ uviedol Allison, ktorého slová cituje portál f1i.com. „Keď sa mu vydarí kvalifikácia, málokedy pokazí preteky.“

Je obdivuhodné, že aj keď robí len zriedkavo nejaké malé chyby, tak to sklamanie drží v sebe. Pracoval som s pretekármi, ktorí mali vo zvyku vybuchnúť, keď niečo pokazili. Lewis to nerobí,“ povedal Allison.

V Baku pripravila Hamiltona o víťazstvo uvoľnená opierka hlavy, čo by sa takému tímu, akým je Mercedes, stávať nemalo. Ten reagoval napriek tejto chybe pokojne a svoje sklamanie držal pod kontrolou. „Bol úplne pokojný a rozumný, aj keď prišiel o množstvo bodov. Rovnako pokojne reagoval aj v Rakúsku, keď sme ho požiadali, aby zamieril kvôli penalizácii do boxov. Nepokazilo to jeho prístup, s akým pristupoval k celému víkendu. Je dobré, keď tak pretekár jedná,“ poznamenal 49-ročný Brit.

Allison prestup do Mercedesu rozhodne neľutuje a teší ho, že môže spolupracovať s takým velikánom, akým je Lewis Hamilton. „Je to veľmi talentovaný pretekár. Keď má urobiť niečo, čo je správne, tak to proste urobí aj v prípade, že je to veľmi náročné a pozoruje ho pri tom celý svet. To je to, čo mám na mysli, keď hovorím, že je to veľmi impozantný človek.“

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk