F1.sk F1.sk

Leclerc nevie, čo má od svojej debutovej sezóny vo Formule 1 očakávať
zdroj: TASR/AP

Leclerc nevie, čo má od svojej debutovej sezóny vo Formule 1 očakávať

Charlesa Leclerca čaká premiérová sezóna v najvyššej motoristickej súťaži. Pretekať bude za Sauber, kde bude jeho tímovým kolegom Švéd Marcus Ericsson. Talentovaný jazdec nemá prehnané očakávania. Napriek tomu verí, že nová a omnoho lepšia dohoda o dodávke motorov Ferrari prinesie výrazné výkonnostné zlepšenie.

Juniorský jazdec Ferrari prežíva nesmierne úspešné obdobie. Po tom, čo s prehľadom získal titul v nižšej Formule 2, podpísal zmluvu so Sauberom, ktorý bude od budúcej sezóny úzko spolupracovať s Alfa Romeo.

Sauber sa v Pohári konštruktérov umiestnil v tomto roku až na poslednom mieste, pričom sa mu podarilo bodovať len v dvoch pretekoch. Odkázaný bol totiž na staršiu špecifikáciu pohonnej jednotky Ferrari z roku 2016, ktorej výkonnosť sa v priebehu sezóny ukázala byť nedostatočná. Leclerc je presvedčený, že nová vylepšená dohoda o dodávke motorov, vďaka ktorej by mal švajčiarsky celok disponovať budúcoročným pohonným agregátom, prinesie vytúžené ovocie a v tíme zaznamenajú výrazné zlepšenie. 

Mladý pretekár však nechce robiť žiadne unáhlené predpovede a spolieha sa predovšetkým na predsezónne testy, ktoré nám toho veľa napovedia. „Myslím si, že je skutočne ťažké robiť nejaké predpovede pred tým, než auto otestujete na trati a zistíte ako na tom v skutočnosti ste,“ uviedol Leclerc, ktorého slová cituje portál crash.net. „V juniorských kategóriach môžete niečo očakávať a určiť si nejaký cieľ, ale vo Formule 1 je to oveľa ťažšie. Rozdiely medzi autami sú väčšie.“

Všetko sa ukáže po prvom teste. Ako obvykle sa pokúsim odviesť čo najlepšiu robotu, avšak teraz je ťažké niečo očakávať. Máme novú pohonnú jednotku, ktorá by mala byť veľkým krokom dopredu. Dúfajme, že sa nám podarí zlepšiť aj auto. Všetko bude závisieť aj od toho, aké zlepšenie zaznamenajú ostatné tímy. Uvidíme,“ dodal Leclerc.

Najnovšie z kategórie: Charles Leclerc

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk