F1.sk F1.sk

Marko tvrdí, že Kvjat má väčší talent ako Gasly s Hartleym
zdroj: Red Bull Content Pool

Marko tvrdí, že Kvjat má väčší talent ako Gasly s Hartleym

Daniil Kvjat mal do svojej kariéry výborný vstup. Zaujal v Scuderii Toro Rosso a následne aj v Red Bulle Racing, kde dokonca na body zdolal Daniela Ricciarda. Od začiatku minulej sezóny sa to však akosi začalo kaziť a išlo to s ním dolu vodou.

Helmut Marko a spol. ho boli nútení prepustiť, pretože už neodvádzal také služby, aké by mal a aké sa od neho očakávali. Ale pozor: vraj má väčší talent ako súčasní pretekári Toro Rosso Pierre Gasly či Brendon Hartley. 

"Avšak bohužiaľ to ukázal len v prvom roku v Toro Rosso a v prvom roku v Red Bulle," uviedol Marko v rozhovore pre Motorsport-Total.com. "Potom prišiel drastický výkonnostný pokles a problémy s brzdami a pneumatikami, ktoré Ricciardo nemal."

"Aby som to skrátil: niečo sa u neho udialo po mentálnej stránke a následne stratil svoju rýchlosť i ľahkosť. Skúšali sme toho veľmi veľa, ale táto rýchlosť sa už jednoducho nevrátila. Bohužiaľ vôbec netušíme, v čom to väzí. Príliš často sa zapojil do nehôd po štarte a jeho obranné reakcie tiež neboli najrozumnejšie."

"Zavrel sa do ulity, bol veľmi ťažko prístupný a nedal si nič povedať," zamýšľal sa ďalej Helmut Marko. "Pritom si spomínam na to, ako v GP3 v Monze a v Spa všetkým ušiel. Aj v Toro Rosso sa raz z posledného miesta na štarte dral dopredu a útočil na Räikkönena, ktorý mal niečo s brzdovým kotúčom (Monza 2014, pozn. red.). Ukázal aj senzačné preteky."

Najnovšie z kategórie: Toro Rosso

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk