F1.sk F1.sk

Massa už dianie vo Williamse nesleduje, ale tím podľa neho ide za peniazmi
zdroj: FIA

Massa už dianie vo Williamse nesleduje, ale tím podľa neho ide za peniazmi

Felipe Massa ukončil svoje pôsobenie vo Williamse, no meno jeho nástupcu ešte nepoznáme. Sám však povedal, že tím sa uberá "finančnou cestou" a podľa neho teda o novom pretekárovi rozhodne práve štedrosť jeho sponzorov.

Už tohtoročné nasadenie Lanca Strolla to len a len potvrdzovalo; mladý Kanaďan na Formulu 1 ešte kvalitatívne nemal a chýbali mu skúsenosti, no vďaka otcovi Lawrencovi, ktorý disponuje obrovským majetkom, sa dostal do kokpitu. Nuž a teraz ho bude pravdepodobne nasledovať Sergej Sirotkin.

Neprekvapilo Massu, že Robert Kubica je podľa všetkého už mimo hry? "Cesta tímu je finančná a týka sa to aj Kubicu, takže ma to neprekvapuje," reagoval Massa pre Autosport. "Ale neviem, čo sa stane. Tím už nesledujem. Myslím na iné veci a na to, čo budem robiť odteraz. F1 to už nie je."

Massovo meno je dlhodobo spájané s budúcim pôsobením vo Formule E, ibaže tam sa sezóna práve začala a má tak celý rok času. "Komunikoval som s niektorými tímami a s niektorými ľuďmi, ale všetko je len v úplných začiatkoch. Neexistuje nič, o čom by som mohol povedať, že je k tomu blízko. Ale rýchlo sa to ukáže..."

Tridsaťšesťročný pretekár má za sebou dlhočiznú kariéru v F1, počas ktorej absolvoval 269 veľkých cien, vyhral jedenásť z nich a v roku 2008 mu len tesne ušiel majstrovský titul. Dokázal sa presadiť, ale nezaradil sa medzi velikánov.

"Jediná vec, ktorá mi chýbala, je majstrovský titul. Mám pocit, že spomedzi tých Brazílčanov, ktorí nikdy neboli majstri sveta, som mal k tomu najbližšie," skonštatoval Felipe Massa. "V kariére som toho dosiahol omnoho viac, ako som si predstavoval. Naplnil som všetky svoje sny."

Najnovšie z kategórie: Williams

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk