F1.sk F1.sk

Boullier je presvedčený, že šasi McLarenu kvalitou patrí na pódium
zdroj: McLaren Media Centre

Boullier je presvedčený, že šasi McLarenu kvalitou patrí na pódium

Predstavitelia McLarenu dúfali, že spolupráca, ktorú od roku 2015 rozbehli s Hondou, im prinesie úspechy. Napokon však ani len netušili, do akých problémov upadnú a ako sa budú trápiť. Po troch rokoch si povedali dosť a podarilo sa im dohodnúť prestup k Renaultu.

Pretekársky šéf stajne Éric Boullier pred začiatkom nedávno skončenej sezóny veril, že situácia sa zmení, ale vytriezvenie prišlo už počas testov v Barcelone. "Išiel som za našim vedením, ukázal som im dáta a povedal som, že nemôžeme akceptovať ďalší takýto rok," skonštatoval Francúz v rozhovore pre oficiálnu stránku Formuly 1.

"S Hondou sme mali ťažký prvý rok a následne aj druhý. Očakával som, že dosiahnu progres a vrátime sa tam, kam patríme. Barcelona však ukázala, že sme ešte cúvli, a to už absolútne neprichádzalo do úvahy," pokračoval Boullier, podľa ktorého tu už hrozili nepríjemné následky: "Mali sme nových a veľmi dobrých ľudí - konkurencieschopných ľudí zvyknutých víťaziť. Nuž a existovalo nebezpečenstvo, že takto o nich prídeme."

"Vnímanie tímu je naďalej do veľkej miery založené na jazdcoch, pretože práve oni sú tvárou stajne, ale z môjho pohľadu bolo skutočné nebezpečenstvo o možnej strate týchto ľudí. Práve o tom sme diskutovali už v úvode sezóny," prezradil líder stajne.

Boullier však našiel aj pozitíva a je presvedčený o tom, že z hľadiska výkonu auta a šasi sa tím vrátil do hry: "Vieme, že sme späť na pódiu. Na vrchole. Pre mňa je to obrovská odmena - dosiahli sme to aj za náročných okolností. Ďalším pozitívom, ktoré si z posledných troch rokov odnášam, je to, že tím je teraz skutočne jednotný. Tri roky sme trpeli, ale nikto od nás neodišiel."

Po rozchode s Hondou ostala do istej miery aj trpká príchuť, ale nebol to rozvod, v ktorom by na seba obe strany neprestajne ukazovali prstom a nadávali si. Boullier pripomenul, že to bolo zvládnuté veľmi profesionálne.

"Išlo tu o podnikateľské rozhodnutie, čo pochopili. Sme smutní, že to nevyšlo tak, ako by sme chceli. McLaren a Honda sa k sebe z hľadiska značiek hodili, ale z hľadiska výsledkov to nevyšlo. Takto to dopadlo. Teraz sa musíme postarať o to, aby sme sa vrátili ku konkurencieschopnosti. Späť na špičku!" odkázal Éric Boullier.

Najnovšie z kategórie: Éric Boullier

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk